Radeon HD 6800 çalışıyor fakat kullanılamıyor

Sgt Sxcorpion

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sizlere bugün başıma gelen saçma bir olaydan bahsetmek istiyorum. Erken saatlerde temizlik için eski bir masaüstümün içini açıp ne var ne yoksa temizledim. Fark ettim ki ekran kartımın (Radeon HD 6800) içi çok tozlu, kapağını söküp; üstündeki 4 vidayı sökerek, içini bir güzel temizleyip geri taktım. Kasayı çalıştırdığımda 'BIOS has been reset' ekranı geldi, 'load optimized defaults then Boot' seçeneğini seçtim ve bilgisayarım ekran kartını fanının çok hızlı bir şekilde dönmesiyle açıldı. Fakat ekran geldiği yani çalıştığı için hiç umursamadım, oyun kurdum hemen ve ekran kartı yine hızlandı, 2 dakıka sonra PC kendisini resetledi. Tekrar açıp baktığımda PC yine çalışıyor fakat bu kadar gürültülü çalışmasının sebebi ekran kartımın değil, Intel Graphics kullanılmasıymış. Görev yöneticisinde GPU 0 Intel Graphics 4400 yazıyor fakat aygıt yöneticisinde ekran kartı gözüküyor. Monitöre gelen görüntü anakart üzerinden değil, ekran kartı üzerinden sağlıyorum. BIOS'a girip onboard kapattım, bu sefer görev yöneticisindeki GPU 0 yok oldu. Özetle ekran kartı çalışıyor ve görüntü veriyor fakat kullanılmıyor. Sorun nerede acaba, neyi atlamış olabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı