Çözüldü Radeon HD 7450M kasma sorunu

• Konuyu başlatan tonyjaa321
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 4B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
T

tonyjaa321

Ziyaretçi
7'den 8'e format attırdım ama kasıyor, sebebi nedir? 7'deyken GTA 4 kasmıyordu, 8'de 15 FPS araları alıyorum. Normal masaüstündeykende kasıyor, Youtube'den video izlerken de.

Sistem özellikleri:
  • işlemci intel core i3 2350m 2.30 ghz
  • ram 8 gb 2x4
  • ekran kartı amd radeon hd 7450m 1 gb ve intel hd graphics 3000
  • işletim sistemi win 8

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Abine uyup Win 8.1 geçersen böyle olur. Derdin oyun ise win 7.1 kur kurtul.
Bu arada Ekran Kartın çok düşük. Onunla oyun oynamaya çalışmakda eziyettir şimdi.
Bilgisayarcılar satıyor sonra çıkalım kerevetine... Oyun ayarlarına gir dibe kadar düşür...

HD 7450m'nin devreye geçtiğinden emin misin ? Ayrıca güncel driver kullan ve uydurukcuları dinlememeye özen göster. :)

Recep Abine uyup Win 8.1 geçersen böyle olur. Derdin oyun ise win 7.1 kur kurtul.
Bu arada Ekran Kartın çok düşük. Onunla oyun oynamaya çalışmakda eziyettir şimdi.
Bilgisayarcılar satıyor sonra çıkalım kerevetine... Oyun ayarlarına gir dibe kadar düşür...
Zaten en düşük ayarlarda win 7.1 derken bide win 7'deyken kasmıyordu ama şu anda kasıyor. Normal PC'de kasıyor. Dur bakıyım windows update diye bir yer var 1.200 mb lik güncelleme buldu. Bi sistemi güncelliyim sorun düzelirse iyi olur.

hd 7450m'nin devreye geçtiğinden emin misin ? Ayrıca güncel driver kullan ve uydurukcuları dinlememeye özen göster. :)

Evet amd devredeyken pes 14'te settingte amd radeon görnüyor. BIOS'tan inteli yaptım oda kasıyor amd de kasıyor. Windows update güncellemesi yapıyorum sorun belki düzelir.

Windows 8.1 Update 1 güncellemesini yap. 900 mb gibi olması gerek. Bide ekran kartı olarak tabiki de Amd'yi devreye sok ve ayarları kaydettiğinden emin ol. Belki de otomatik olarak İntel HD'i devreye sokuyor olabilir.

Sen çok zeki bir çocuğa benziyorsun. Bu kadar zeki bir insan Windows 7 kullanmamalı. XP ya da ne bileyim 98 kullanmalı.

@Silinen üye O ekran kartının Windows 7 veya 8 fark etmez, GTA IV'te 20 FPS'ye ulaşması imkansız. O yüzden Windows 8 kurdum kasıyor gibi bir şeye inanmıyorum. Hayatımda gördüğüm en saçma konfigürasyon HD 7450M ve Intel HD Graphics 3000. İkisi de oyun konusunda birbirnden rezil olan iki GPU'yu hangi firma tek sisteme koyar aynı anda ? Tahmin edeyim, Casper.

GTA IV'teki kasma çok normal. Masaüstündeki kasma için ise çözüm 14.4 sürücüsü:

Mobile

Sen çok zeki bir çocuğa benziyorsun. Bu kadar zeki bir insan Windows 7 kullanmamalı. XP ya da ne bileyim 98 kullanmalı.

@Silinen üye O ekran kartının Windows 7 veya 8 fark etmez, GTA IV'te 20 FPS'ye ulaşması imkansız. O yüzden Windows 8 kurdum kasıyor gibi bir şeye inanmıyorum. Hayatımda gördüğüm en saçma konfigürasyon HD 7450M ve Intel HD Graphics 3000. İkisi de oyun konusunda birbirnden rezil olan iki GPU'yu hangi firma tek sisteme koyar aynı anda ? Tahmin edeyim, Casper.

GTA IV'teki kasma çok normal. Masaüstündeki kasma için ise çözüm 14.4 sürücüsü:

Mobile
Selamun aleykum recep abi yardımın için saol. 14.4 sürücüsünü kurarken hata verdi fakat ben demiştim yukarıda windows update güncelliyorum belki düzelir çok şükür düzeldi. Hem gta 4 de 25 40 fps araları alıyorum sorun düzeldiği için ve artık normal pc kasmıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı