Radeon HD4800 Isınma Problemi

Rıdvan.

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.
Hepsi işlemciyi değiştirdikten sonra başladı. Önceden E5300 kullanıyordum. Bunu Q9550 ile değiştirdim, oyunlarda süper performans aldım. Ama ekran kartının ısınması ve fan sesinin artışı başladı. Bundan dolayı anakartım bozuldu. Be nde aynısından tekrar aldım ve PSU'yu yükselttim.
  • Ekran kartı Atı Radeon HD 4800 Series
  • Önceki işlemcim E5300
  • Önceki PSU 250W
Şu anki işlemci Q9550.
PSU ise 400W.

Ekran kartın ısınma problemi ne olabilir? Darboğaz mı oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar.
Hepsi işlemciyi değiştirdikten sonra başladı. Önceden E5300 kullanıyordum. Bunu Q9550 ile değiştirdim, oyunlarda süper performans aldım. Ama ekran kartının ısınması ve fan sesinin artışı başladı. Bundan dolayı anakartım bozuldu. Be nde aynısından tekrar aldım ve PSU'yu yükselttim.
  • Ekran kartı Atı Radeon HD 4800 Series
  • Önceki işlemcim E5300
  • Önceki PSU 250W
Şu anki işlemci Q9550.
PSU ise 400W.

Ekran kartın ısınma problemi ne olabilir? Darboğaz mı oluyor?
Dostum benim eski ekran kartım Radeon HD 6700'dü
Kartın çipi yandı gitti. Bir gün açtım içini bir baktım ki ekran kartının üstünde ki termal macun toz olmuş. O da ekran kartının çok ısınmasına etki etmiş.
Aşırı yüklenmeden çipi yandı.
Sana tavsiyem şu; Aç ekran kartının vidalarını. Termal macununa bir bak ne durumda.
Bir şey daha söyleyeyim. Sakın ama sakın Crimson yazılım sürümünü kullanma. AMD beta da bıraktığı için eski modellerinde yazılım stabil değil.
Catalyst'in son sürümünü kullan yazılım olarak.

Çok eski bir ekran kartı miladını doldurmuş olabilir. Tavisiyem yeni ekran kartı almanız.
Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim.
Dostum benim eski ekran kartım Radeon HD 6700'dü
Kartın çipi yandı gitti. Bir gün açtım içini bir baktım ki ekran kartının üstünde ki termal macun toz olmuş. O da ekran kartının çok ısınmasına etki etmiş.
Aşırı yüklenmeden çipi yandı.
Sana tavsiyem şu; Aç ekran kartının vidalarını. Termal macununa bir bak ne durumda.
Bir şey daha söyleyeyim. Sakın ama sakın Crimson yazılım sürümünü kullanma. AMD beta da bıraktığı için eski modellerinde yazılım stabil değil.
Catalyst'in son sürümünü kullan yazılım olarak.

Bugün ekran kartın içini açtım termal macun dediğin gibi toz olmuştu. Termal macunu değiştirdim ısı değeri 85 dereceye kadar çıkıyor.HD4800 modellerde normal ısı değeriymiş.

Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim.

Bugün ekran kartın içini açtım termal macun dediğin gibi toz olmuştu. Termal macunu değiştirdim ısı değeri 85 dereceye kadar çıkıyor.HD4800 modellerde normal ısı değeriymiş.
Oyun oynarken 85 dereceye kadar çıkması normal ancak daha yükseğe çıkması anormal bir durum.
Rica ederim dostum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı