Çözüldü XFX Radeon HD 6870 Isınma Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Warlord_x7

Kilopat
Selam arkadaşlar xfx 6870 kullanıyorum. Sistem boşta 44 derecelerde geziyor sistem yük altına girdiği zaman sıcaklık 70lere fırlıyor tam bilmiyorum bu konularda yani bilgisayar konusunda fazla bilgim yok sanırım 70 derece fazla önemli bir değer ifade etmiyor. Ama 65-70 olduğu zaman oynadığım oyunda (Battlefield 3) aşırı derece donma yapıyor. Fan hızını yükseltmeme rağmen hala sorun geçmedi bu arada bu kartta sadece 1 adet pervane var. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir ?

Recep abi 4 ay oluyor ama ben yeni taktım yani yeni denilebilir hiç kullanmadım. Eski ekran kartım hd 7850 o da sürekli siyah ekran vermesinden illahlah dedirtti en son 6870'i taktım oda ısınma sorunu yapıyor. 7850 garantiye vereceğim ama hiç uğraşasım gelmiyor çünkü daha önce çok uğraştım bu lanet olası vatan bilgisayarla artık param çöpe felan gitmiş pek umrumda değil çok sıkıldım hiç uğraşasım gelmiyor. Ben oynadığım oyundan zevk alayım o bana yeter. Yani kısaca ekran kartı yeni Recep Abi. Cevabın için ayrıca teşekkür ederim sana. :)

Yeni bir kartın bu kadar ısınmaması gerek kesinlikle. En son Beta sürücüyü kurup CCC'den fan ayarlarını öyle yapmayı dene. Bir de kartın takılı olduğu slotta önünde herhangi bir hava engeli olmadığından da emin ol. Kasan nasıl?

Kasam çok iyi recep abi bütün tozlarını aldım pırıl pırıl. Tozdan kaynaklanıyor olabileceğini düşündüm fakat tozları almama rağmen sorun çözülmedi şimdi hemen betayı kurup rapor vereceğim tekrar teşekkür ederim Recep Abi. :) Ha bu arada hava sirkülasyonuda çok güzel diğer parçalarda herhangi bir ısınma yok sadece ekran kartımda var bu ısınma. Tekrar teşekkürler.

Hehe :) imkanım olsa atardım. :) Recep Abi driver'ı kurdum bir değişiklik olmadı fanlarla oynadım biraz yine ısınıyor ne yapmam lazım ? Yine garantilik bir şeyse artık bu 6. oluyor. AMD'ye laf atmak istemiyorum atmakta doğru olmaz ama bana gelen 6 kartta hepsi amd'nin grafik işlemcisiydi yani ati modeliydi. Hepside sorunlu çıktı valla bendeki de şans işte :)

Edit: Bu arada virüs taraması yapıyorum bitdefender ile 3 tane virüs buldu şuan virüsler ekran kartına yük bindiriyor olabilir mi arkadaşlar ? Recep Abi ? :)) Seviyorum siz techopat ailesi içimden geldi :D hehe.

Edit: Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorun galiba ekran kartı değişikliği yaparken kolumun işlemci fanına temas etmesiyle gevşemiş. Sıcaklık değerlerine tamamen bakınca cpu'nun 90'a fırladıgını gördüm. Hemen tekrar takıp termal macunu yeniledim. Arada ender ve çok hafif takılmalar yapıyor o da ekran kartı kaynaklı sanırsam. Yardımcı olan technopat ailesine teşekkürler Recep Abi sana özellikle teşekkür ederim :) İyi günler herkese

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı