Radeon renk sıcaklığı kapatılmalı mı?

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
Ben bir ara bir program indirmiştim ve ekranı hafif sarartıyordu, göz ağrılarına hafif de olsa engel olmak için. Daha sonrasında bu ayarın AMD Readon Ayarları programında da olduğunu fark ettim ve belli bir süre bu rengi sarartan programı kullandıktan sonra kaldırdım. Readon Ayarların dan renk sıcaklığı ayarına baktım ve kendisi 6500K sıcaklığa ayarlı halde duruyordu. Bu ayarı sıfıra indirdim, en yükseğe aldım ve baya renklerde fark yaratıyor. En düşükte ekran rengi sarı tonuna bürünüyor.

Bu ayarı değiştirmem gerekiyor mu? Belli bir standart ayar yapmam gerekiyor mu, yoksa bu ayarı devre dışı mı bırakmalıyım?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok minnettar olurum. Renk Sıcaklığı ayarı ile oynarken en yükseğe aldığımda sanki renkler biraz daha canlı oluyor gibi geldi bana ama bu konuda bilgim sıfır, bu yüzden sizlere sormak istedim. Şimdiden yardımcı olan, zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Renk Sıcaklığı tamamen kullanıcının isteğine ve göz zevkine göre ayarlanmalı. Mavi ışık filtresi ise ek yazılım gerektirmeden Windows 10 üzerinden ayarlanabilir:

upload_2017-4-18_16-41-27.png

Bu da aynı şekilde kullanıcı isteğine bağlı. Ayrıca:

ASUS Eye Care Nedir? - Technopat

Renk Sıcaklığı tamamen kullanıcının isteğine ve göz zevkine göre ayarlanmalı. Mavi ışık filtresi ise ek yazılım gerektirmeden Windows 10 üzerinden ayarlanabilir:

Eki Görüntüle 227590

Bu da aynı şekilde kullanıcı isteğine bağlı. Ayrıca:

ASUS Eye Care Nedir? - Technopat

Ben AMD Readon Ayarları panelinde Renk Sıcaklığı ayarı otomatik olarak açık kendisi bunu kapatayım mı yoksa belli bir ayara mı getireyim diye sormuştum. Şuanda kendisi 6500K ayarında açık halde duruyor.

Ben AMD Readon Ayarları panelinde Renk Sıcaklığı ayarı otomatik olarak açık kendisi bunu kapatayım mı yoksa belli bir ayara mı getireyim diye sormuştum. Şuanda kendisi 6500K ayarında açık halde duruyor.
Bende şuanda eskiden olan Radeon renk sıcaklığı ayar çubuğu kayboldu sadece bende mi böyle yoksa update den sonra mı kalktı yardımcı olabilecek varmı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı