Çözüldü Radeon RX 470 Driver Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BETERZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, R9 280'den RX 470'e geçiş yaptım fakat ekran kartını takıp driverını yüklememe rağmen aygıt yöneticisinde ünlem işareti mevcut.

Kullandığım anakart Asus H97M-E
BIOS Sürümü/Tarihi American Megatrends Inc. 2702, 28.3.2016
İşlemci Intel i7 4790
Ram 20GB
Ekran kartı Radeon RX-470
PSU ZM700-GLX ( 700W)

Sanırım bi 5 defa DDU ile tüm driverları kaldırıp tekrar yükledim ama her yükleme sonrasında hiçbir şekilde ekran kartını kullanamamaktayım. Format attım, bir işe yaramadı. BIOS varsayılan ayarlara getirdim o da sorunu çözmedi. Ekran kartının 3 farklı driver versiyonunu kurmama rağmen bu da sorunu çözmedi. Eski ekran kartımı takar takmaz hiçbir driver kurmuyor olmama rağmen direkt olarak ekran kartını görüyor. Aşağıda detaylı ekran görüntüleri mevcut, konu ile ilgili yardımlarınızı beklemekteyim.
Merhaba, sorunu çözdüğümü büyük bir sevinç ile söylemek isterim. Kart, daha öncesinde bitcoin kazmak için kullanılıyordu. Bu sebepten dolayı farklı bios atılmıştı. Orijinal biosunu yükledikten sonra sorun ortadan kalktı. Bu tarz sorun yaşayan arkadaşlar öncelikle bios güncellemeyi denemeli fakat burada dikkat etmesi gereken en önemli konu doğru biosu güncellemesi gerektiği.

Dosya Ekleri

• s1.png
    s1.png
    139,8 KB · Görüntüleme: 435
  • s2.png
    s2.png
    70,4 KB · Görüntüleme: 450
  • s3.png
    s3.png
    16 KB · Görüntüleme: 426
  • s4.png
    s4.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 395
  • s5.png
    s5.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 382
Son düzenleme:
Selamlar benzer sorunda ben yaşıyorum

Msi rx 470 armor 4gb lik modeli aldım arkadaştan fakat bir türlü tanıyamadım hep ünlem işareti var.

Yarın windows u yükleyip tekrar deneyeceğim eğer olmazsa dediginiz yöntemi uygulayacağım:) umarım olur.

Tesekkurler

Arkadaşlar ne yaptınız aynı sorun bende de var nasıl bir yol izlemem gerek bugün onunla uğraştım gün boyu yapamadım arkadaşın dediği gibi driver yükledim kaldırdım ne yaptım beceremedim

Geri
Yukarı