Çözüldü Radeon RX 570 Battlefield'da 80 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ardacarofficial

Hectopat
Yer
Zonguldak
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın fan sesinden rahatsız olmaya başladım. Sıcaklıklarda herhangi bir sorun var mı, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarım özellikleri:
  • AMD Ryzen 5 2600 6 Core.
  • MSI A320-M anakart.
  • Radeon RX 570 4 GB.
  • Eski bilgisayarımın kasası (kasa küçük, hava akışı maalesef yok).

Sıcaklıklar:
  • Boşta iken GPU 50 - 55 arası.
  • %100 GPU kullanılan oyunlarda GPU 75- 85 arası.
Arkadaşlar %100 GPU oyunlarda oyuna girdiğim gibi birden yükselmeye başlıyor ve 80'e kadar çıkıyor. Fan sesi aşırı şekilde çıktığı için rahatsız olmaya başladım fan ayarlarından, fanın çalışmasını azaltırsam herhangi bir sorun olur mu?

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın fan sesinden rahatsız olmaya başladım. Sıcaklıklarda herhangi bir sorun var mı, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarım özellikleri:
  • AMD Ryzen 5 2600 6 Core.
  • MSI A320-M anakart.
  • Radeon RX 570 4 GB.
  • Eski bilgisayarımın kasası (kasa küçük, hava akışı maalesef yok).

Sıcaklıklar:
  • Boşta iken GPU 50 - 55 arası.
  • %100 GPU kullanılan oyunlarda GPU 75- 85 arası.
Arkadaşlar %100 GPU oyunlarda oyuna girdiğim gibi birden yükselmeye başlıyor ve 80'e kadar çıkıyor. Fan sesi aşırı şekilde çıktığı için rahatsız olmaya başladım fan ayarlarından, fanın çalışmasını azaltırsam herhangi bir sorun olur mu?
Fanların tozunu almayı deneyin. Sıcaklık değerleri kesinlikle düşecektir.

Ekran kartı fanını da sayarak toplamda 3 adet fan var.
Ekran kartı haricinde, kasanda 2 adet fan varsa gayet yeterli. Dediğim gibi, ekran kartı fanlarının tozlarını alın ve kasanızı üstü kapalı bir ortamda bırakmamaya özen gösterin. (Masanın altında bırakmamak gibi)

Çözüm
Ekran kartı haricinde, kasanda 2 adet fan varsa gayet yeterli. Dediğim gibi, ekran kartı fanlarının tozlarını alın ve kasanızı üstü kapalı bir ortamda bırakmamaya özen gösterin. (masanın altında bırakmamak gibi)

Masanın altında evet dediğiniz gibi. Kasa değiştirmeyi planlıyorum önerdiğiniz herhangi bir kasa var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı