Radeon RX 580 gri ekran hatası

Yusuf788

Centipat
Bu konu ile ilgili başka konu var mı bilmiyorum, sitede yeniyim kusuruma bakmayın. Öncelikle sistemim:
  • Ryzen 7 3700X işlemci
  • Red Dragon Radeon RX 580 8 GB
  • Gigabyte AM4 B450 Aorus Elite anakart
  • 4x8 GB 3200 MHz RAM
  • Gamemax GP-650W 80 Plus Bronze PSU
Oyun oynarken bir anda ekran gri ve cızz diye ses ile kilitleniyor resetten başka çare kalmıyor ortalama sıcaklık fan ayarsız CPU 40-45 derece GPU 55-60 derece. Tüm driverlar güncel, burn yük testlerini sorunsuz geçiyor. Sorun nerede, yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu ile ilgili başka konu var mı bilmiyorum, sitede yeniyim kusuruma bakmayın. Öncelikle sistemim:
  • Ryzen 7 3700X işlemci
  • Red Dragon Radeon RX 580 8 GB
  • Gigabyte AM4 B450 Aorus Elite anakart
  • 4x8 GB 3200 MHz RAM
  • Gamemax GP-650W 80 Plus Bronze PSU
Oyun oynarken bir anda ekran gri ve cızz diye ses ile kilitleniyor resetten başka çare kalmıyor ortalama sıcaklık fan ayarsız CPU 40-45 derece GPU 55-60 derece. Tüm driverlar güncel, burn yük testlerini sorunsuz geçiyor. Sorun nerede, yardım eder misiniz?
ooo sorundaş naber

Dosya Ekleri

• F18C9EEC-E4CD-4F92-B77D-3E690B6BB979.jpeg
    F18C9EEC-E4CD-4F92-B77D-3E690B6BB979.jpeg
    606,2 KB · Görüntüleme: 66
😁 iyi Allaha şükür
Sistemini yazarmısın benim şüphelendiğim bir şeyler var
İşlemci ram ve anakartım yeni ddr3 ten ddr4 e geçtim eski olarak psu ve ekran kartım kaldı ekran kartı garantiden yeni geldi herhangi bi sorun olmadığına dair rapor verdiler psu dan şüpeleniyorum

rx570
xigmatek 500 pls 80
hd10m vd plus msi anakart.
aynı şekilde benimde sağlam diye geri geldi cok eski bi driver indirip denedim peki powerde sorun diyelim dün 5 saat cs oynadım ozaman niye sorun olmadı ? olmayınca uzun süre olmuyor yani
rx570
xigmatek 500 pls 80
hd10m vd plus msi anakart.
aynı şekilde benimde sağlam diye geri geldi cok eski bi driver indirip denedim peki powerde sorun diyelim dün 5 saat cs oynadım ozaman niye sorun olmadı ? olmayınca uzun süre olmuyor yani
işlemci i3 9100f
😁 iyi Allaha şükür
Sistemini yazarmısın benim şüphelendiğim bir şeyler var
İşlemci ram ve anakartım yeni ddr3 ten ddr4 e geçtim eski olarak psu ve ekran kartım kaldı ekran kartı garantiden yeni geldi herhangi bi sorun olmadığına dair rapor verdiler psu dan şüpeleniyorum
sabah pc açtım masa üstüne gelir gelmez yaptı gene sabah saatlerinde oluyo hep garip genellikle şimdi bir kere daha yapacak daha yapmıyo

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    253,8 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Aynn günde 1 2 defa yaptıktan sonra olmuyor 1 2 defa yapsın yapmasınada pc ye bi zarar verecek
Araştırıyorum bu sorunu çözebileni daha bulamadım.
Bide ddr3 ten ddr4 e yeni geçtim bu ekran kartı darboğaz yaparmı

darboğaz işlemci ile alakalı bişey bilmiyorum işlemcinle yaparmı bilemem bence ya power ya ekran kartı yada yazılımsal bişey var
senin psu bide 650 baya fazla yeterli yani

Aynı sorundan başıma gelmişti, sebebi UV işlemini bi' tık abartmammış.

Tabi geçen gün de masaüstündeyken saçma sapan gri ekran verdi ama bir daha olmadı. Cihazda OC veya UV gibi işlemler yapıldıysa "default" ayarlara çekin. Yazılımsal olma ihtimali de büyük.

Aynı sorundan başıma gelmişti, sebebi UV işlemini bi' tık abartmammış.

Tabi geçen gün de masaüstündeyken saçma sapan gri ekran verdi ama bir daha olmadı. Cihazda OC veya UV gibi işlemler yapıldıysa "default" ayarlara çekin. Yazılımsal olma ihtimali de büyük.
bizim işte default da oluyor cok kişide gördüm kartlar kronik sakat galiba kaç gündür araştırıyorum bi çözüm bulamadım
3 saatir stress test yapıyorum gitmedi araba gibi kart pc uzun süre kapalı kalınca kendine gelemiyor ısınma istiyor :D
hala gitmedi ama kapatınca pc yi gider kesin

Son düzenleme:

Geri
Yukarı