Radeon RX 6600 yeterli performans vermiyor

Yasooo

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5500 islemcisi ile destekliyorum abi Valorant da 150 FPS ne ya cidden param ile rezil oluyorum böyle olduğunu bilseydim 3050 alırdım. Üstüne software programını indirip ayar çektiğimde FPS'im daha da düşüyor arkadaşıma dedim RAM'ın MHz'ini arttıralım diye maximum 10 FPS arttırır diyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5500 islemcisi ile destekliyorum abi Valorant da 150 FPS ne ya cidden param ile rezil oluyorum böyle olduğunu bilseydim 3050 alırdım. Üstüne software programını indirip ayar çektiğimde FPS'im daha da düşüyor arkadaşıma dedim RAM'ın MHz'ini arttıralım diye maximum 10 FPS arttırır diyor. Ne yapmalıyım?

Valorant optimizasyon özürlüsü bir oyun CS:GO gibi farklı bir CPU ağırlıklı oyunda test ediniz.

Yeterli performansı vermeyen bileşen ekran kartın değil işlemcin. Valorant işlemci üzerinden FPS veren bir oyun 5500 yerine keşke biraz daha ekleyip 5600 alsaydın.

Yeterli performansı vermeyen bileşen ekran kartın değil işlemcin. Valorant işlemci üzerinden FPS veren bir oyun 5500 yerine keşke biraz daha ekleyip 5600 alsaydın.

Mantıklı değil, R3 1200 AF ve 1050 Ti ikilisi ile 150 180 FPS alıyordum. 5500'ün kesinlikle 200 250 barajını geçmesi gerekmekte.

5500 de RX6600 de Valorant için gayet yeterli parçalar. Her halükarda 200+ FPS almanız lazım. 1080p bütün ayarlar düşükte mi deniyorsunuz yoksa ayarların hepsi en yüksekte mi? Ayrıca driver eksiğiniz olmadığına emin misiniz?

XMP açın BIOS’unuzdan, varsa BIOS güncellemelerinizi yapın. Bir de öyle deneyin.

Mantıklı değil, R3 1200 AF ve 1050 Ti ikilisi ile 150 180 FPS alıyordum. 5500'ün kesinlikle 200 250 barajını geçmesi gerekmekte.

5500'e sahip arkadaşımda da işlemci ağırlıklı oyunlarda düşük FPS aldığından yakındığı için 5500'ün önbelleğinin az olmasından kaynaklı olabileceğini düşündüm. RAM'lerinin Dual channel olup olmamasının ve kaç MHz'de çalıştıklarının da önemi var tabii.

Bahsettiğiniz oyun işlemci ağırlıklı bir oyun ve işlemciniz Ryzen 5 5500. yani MHz arttirmak 10 FPS'den daha çok katkılı olacaktır.

MHz nasıl arttırabilirim peki ve siyah ekran yersem ne yapmam gerekir.

Valorant optimizasyon özürlüsü bir oyun CS:GO gibi farklı bir CPU ağırlıklı oyunda test ediniz.

Aynı performansı veriyor neredeyse.

5500'e sahip arkadaşımda da işlemci ağırlıklı oyunlarda düşük FPS aldığından yakındığı için 5500'ün önbelleğinin az olmasından kaynaklı olabileceğini düşündüm. RAM'lerinin Dual channel olup olmamasının ve kaç MHz'de çalıştıklarının da önemi var tabii.

8 + 8 RAM kullanıyorum çift kanal ne bilmiyorum ama 2 tane RAM taktım.

2133'e ayarlı nasıl arttırabilirim?

5500 de RX6600 de Valorant için gayet yeterli parçalar. Her halükarda 200+ FPS almanız lazım. 1080p bütün ayarlar düşükte mi deniyorsunuz yoksa ayarların hepsi en yüksekte mi? Ayrıca driver eksiğiniz olmadığına emin misiniz?

XMP açın BIOS'unuzdan, varsa BIOS güncellemelerinizi yapın. Bir de öyle deneyin.

BIOS'u nasıl açacağımı bilmiyorum.

Son düzenleme:
MHz nasıl arttırabilirim peki ve siyah ekran yersem ne yapmam gerekir.

Aynı performansı veriyor neredeyse.

8 + 8 RAM kullanıyorum çift kanal ne bilmiyorum ama 2 tane RAM taktım.

2133'e ayarlı nasıl arttırabilirim?

BIOS'u nasıl açacağımı bilmiyorum.

BIOS'u açabilmek için:
1.PC kapatın.
2.düğmeye bastıktan sonra anakart modelini gördüğünüz gibi delete tuşuna art arda basın.
Sonra BIOS karşınızda.

XMP ile RAM MHz arttırmak için gelişmiş modda XMP seçeneği olacaktır on yaptıktan sonra çalışacağı RAM hızı ayarını DDR4 olabilecek en yüksek sayıyı seçin ve F10 ile kaydedin.

Geri
Yukarı