Radeon Software 2020 Full Screen Sorunu

Sorunun sebebi ekran kartı yazılımının “Virtual Super Resolution” ayarından kaynaklanmakta diye düşünüyorum. Standart kullanımda monitörümün Full HD (1920x1080) olan ekran çözünürlüğü; oyun, film ya da benzer tam ekran uygulamalarını kullanırken yazılım tarafından 4K (3840x2160) olarak ayarlanmakta. Bu “sanal süper çözünürlük” ayarı iyi bir deneyim sunsa da bazı durumlarda düzgün çalışmayarak monitörün stand by moduna geçmesine sebep oluyor. “Virtual Super Resolution” ayarını kapattığımdan bu yana sorunsuz bir şekilde oyun ve bilumum tam ekran uygulamalarını kullanmaya devam ediyorum.

Bende de CS GO da ekran donuyordu. Radeon ayarlarından oyunun ayarlarına girin. Anti Lag ve altında ki özellikleri kapatın düzeliyor.

Sorunu dün bende fark ettim. Deneme yanılma ile çözdüm. Radeon ayarlarınızdaki profiller Standart profilde kalsın. Oyun profiline alınca tam ekranda donma yapıyor.
Sorun bende de vardı, dediklerinizi şimdilik sadece CS:GO da deneme şansı buldum ve o problemi şuan yaşamıyorum. Fırsat buldukça diğer oyunlarda da deneyeceğim. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı