Radeon Software Adrenalin 21.10.1 Memory Clock sabit kalıyor

Exelderm

Kilopat
Radeon Software Adrenalin 21.10.1 driverini yükledikten sonra Memory Clock 1990 Mhz'de sabit kalıyor. Kart idle durumda iken bile böyle. Yardım edebilecek olan var mı?

Peki bu durum normal mi? Bu şekilde boşta sıcaklıklar biraz yüksek kalıyor gibi geldi bana.
Sen kaç olmasını istiyorsun ki? Sürücü kurulumu sonrası her şey default ayarda oluyor zaten. Ben de ayarlar bu şekilde. Zaten memory clock Max %100'de otomatik olarak.
ayarlarım.jpg

Sen kaç olmasını istiyorsun ki? Sürücü kurulumu sonrası her şey default ayarda oluyor zaten. Ben de ayarlar bu şekilde. Zaten memory clock Max %100'de otomatik olarak.Eki Görüntüle 1185714
Gpu Clock boştayken sıfır veya sıfıra yakın oluyor. Memory clock da aynı şekilde olması gerekmiyor mu? O yüzden soruyorum. Ben de default ayarları kullanıyorum herhangi bir OC yapmadım. Yanlış hatırlamıyorsam 21.9.2'de memory clock bu şekilde sabit kalmıyordu.

Bende de bak resimde farkettiysen Memory Clock 0'da. Artık bu şekilde ayarlıyorlar demek ki. Oyuna veya grafiksel olarak ağır yüke girerse zaten artıyor. Bir sorun yaratmıyor o yüzden kulanmana bak. Sürücüler gayet stabil eğer ki başka bir sistemsel sorun yoksa.
Bu arada benim kart fabrika çıkışı OC'li 2622 HZ de olması gerek. Lakin ben ekran kartının uzun ömürlü ve yorulmaması için AMD'nin fabrika ayarları olan 2581'e çektim. Tercih meselesi.

Geri
Yukarı