Çözüldü Radeon Software Overclock Ayarı Yapılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elandeer

Kilopat
Geçen günlerde Gigabyte Radeon RX5700XT Gaming OC kartını aldım. Radeon yazılımında tuning kısmında overclock etme seçeneği var. Bu ayarı açmalı mıyım? Yoksa otomatik seçeneğinde mi kalsın?

Çözüm
5700 XT Nitro+ için 2100MHz yapıyor, kart 2050MHz seviyelerinde çalışıyor yani. Ayrıca güç arttırıyor ve fan hızı sıcaklık ile doğru orantılı oluyor. 65 derece ise fan hızı %65’te çalışıyor. Ben gereksiz buluyorum benim kart stok halinde 2000-2040MHz arasında çalışıyor zaten.
O ayarı yapmayı denedim. Ekran karardı. Bilgisayarın fan sesi dehşet şekilde yükseldi. hiç bir şey olmadı. Bende bilgisayarı kapayıp açtım. Ayarlara tekrar gelince halen otomatik olarak gözüküyordu.

Gereksiz az güç arttırıp hızı fazla arttırıyor. Manuel yapmak daha iyi. RX 590 kullanıyorum 1640 yapıyor hızı %20 power limit veriyor deli ya ben %50 ile 1595 tutturmaya uğraşıyorum hatta voltajı arttırıyorum. Zaten yapınca %10, %20 yüke sokunca dahi kapanıyor makine.

5700 XT Nitro+ için 2100MHz yapıyor, kart 2050MHz seviyelerinde çalışıyor yani. Ayrıca güç arttırıyor ve fan hızı sıcaklık ile doğru orantılı oluyor. 65 derece ise fan hızı %65’te çalışıyor. Ben gereksiz buluyorum benim kart stok halinde 2000-2040MHz arasında çalışıyor zaten.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı