Radeon Wattman fan kontrol problemi

K1Z1LEJDER

Hectopat
Birkaç gündür bu Radeon Wattman ile ilgili birçok konu gördüm. Sorun bariz yazılımsal. Birçok kişi bu yeni nesil ekran kartlarını kullanıma alırken OC özelliğine dikkat etmiyor. Önceden kullandığım Sapphire HD7850 1GB 256 bit GSDR5 ekran kartında bu sorunlar hiç oluşmuyordu çünkü OC özelliği yoktu. Yeni Sapphire Nitro+ RX570 4GB 256 bit ekran kartında bu sorun takar takmaz ön plana çıktı. Tıpkı sizler gibi hemen çözüm için birçok yere baktım. İşime yarar bir tek DDU bilgisi oldu. Kurdum driverleri kaldırdım ve kart ile birlikte gelen CD'den temiz bir kurulum yaptım.

Öncesinde Sapphire Trixx kurduğum için öncesine ait bir deneyim olan çakışma sorunu aklıma geldi. Bu durumda Radeon ayarlarından oyun kısmına girince global ayarlar içinde bulunan Wattman'ı tıkladığımda sistem pasif görüyor ve sözleşme misali kabul et butonu veriyor önümüze. İçeriğini okuduğumda kabul etmeyerek Wattman'sız devam ettim ve fan kontrolünü Trixx programına bıraktım. Sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ediyorum. Umarım birçoğunuzun işine yarar. Saygılarımla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı