Asus Strix RX480 Radeon Wattman Hatası

Manias

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kartta aşırı ısınma problemi yok. Maksimum 65 C gördüm. Ortalama 50-55 C oluyor sıcaklık. LoL oynarken bir sıkıntı yok fakat ETS2 oyununu açınca kendini resetliyor bilgisayar ve bunu her oyunu açtığımda yapmıyor. Ortalama 5 açışın 3'ünde yapıyor. Resetlendikten sonra LoL'e de girsem tekrar resetliyor. Sadece ETS2'de olmuyor ama genelde ETS2'de oluyor. Dikey Senkronizasyonu açtım ortalama 5-6 saattir bir sıkıntı çıkmadı. İnternette araştırdım fakat hiç bir çözüm yolu yok gibi. Aranızda bu sorunu yaşayıp da çözebilen var mı ? Son güncel yazılımı da kurdum fayda etmedi. Eski sürümleri de kurduğumda fayda etmedi. Yaptığım araştırmalar sonucu sorunun yazılımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Rica etsem konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni ve bu sorundan muzdarip olan diğer arkadaşlarımızı aydınlatabilir mi? Teşekkürler.

Sistem Parçaları :
  • Anakart: GIGABYTE-H110M-S2V
  • Ekran Kartı: Asus StriX RX480 8GB
  • CPU: Intel i5-6400
  • PSU: Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze
  • RAM: Kingston HyperX 8GB 2133MHz

Son düzenleme:
Valla bendeki Strix RX 480 de Battlefield 1 veya Titanfall 2'de benzer duruma yol açıyordu. Garantiye verdim, iade aldım STRIX GTX 1060 6 GB'a geçtim. Kafam rahat. :)
Aynı zamanda 2 arkadaşıma da aynısı oldu ve değiştirdiler.

Asus'un bu modelinin kritik problemi bu. Bunu yaşayanların çoğu kartlarını değiştirdiler.

Hocam bu sıkıntı RX 480'lerin bir çoğunda mevcut olabiliyor. Sadece ASUS markasına özgü değil ve çoğu yer yazılımsal olduğunu söylüyor.AMD chipsete sahip diğer modellerde de oluyormuş (R7,R9, RX 460, RX 470 vb.).

Valla bendeki Strix RX 480 de Battlefield 1 veya Titanfall 2'de benzer duruma yol açıyordu. Garantiye verdim, iade aldım STRIX GTX 1060 6 GB'a geçtim. Kafam rahat. :)
Aynı zamanda 2 arkadaşıma da aynısı oldu ve değiştirdiler.

Bu gidişle iade isteyip ben de başka bir kart bakacağım heralde.

Son düzenleme:
Zaten RX 480'den kısa bir süre sonra RX 580'i çıkarınca insan bir şüphelenmiyor değil. :)

Vatana versem piyasada RX 480'de yok. Büyük ihtimal iade ederler ama piyasa da bozuk en iyisi biraz böyle idare etmek olacak ve piyasa düzelirse eğer o zaman garantiye veririm ya değişim yaparlar ya da iade ederler. Birkaç yabancı forumda çözüm paylaşmışlar ama bende pek işe yaramadı. Umarım bu sorunla baş edebilmiş birisi çıkar forumdan. Yardımcı olmaya çalıştığınız için de çok teşekkür ederim. [emoji4]

Vatana versem piyasada RX 480'de yok. Büyük ihtimal iade ederler ama piyasa da bozuk en iyisi biraz böyle idare etmek olacak ve piyasa düzelirse eğer o zaman garantiye veririm ya değişim yaparlar ya da iade ederler. Birkaç yabancı forumda çözüm paylaşmışlar ama bende pek işe yaramadı. Umarım bu sorunla baş edebilmiş birisi çıkar forumdan. Yardımcı olmaya çalıştığınız için de çok teşekkür ederim. [emoji4]
GTX 1060 6 GB'a geç. (y)
Ben STRIX modelinden memnunum ama EVGA'nın modelini de kullanan arkadaşım var ve memnun. Hangisi cebine zarar vermeyecekse onu tercih et. :)

Hocam R9 390 var bende. Benim hatam da wattman ....... falan yazıyordu sag altta sonra siyah ekrana dönüyordu. 2 kere servise yolladım sağlam dediler. Sonra fark ettim Msi gaming app hatasıymış. O tarz program varsa neden olabiliyormuş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı