Radeon WattMan hatası

Kerem Karataş

Hectopat
Merhaba, sistemim son zamanlarda sürekli siyah ekran hatası verip yeniden başlıyor. Bilgisayarı garantiye göndermiştim 2 ay boyunca garantide kaldı firma bana Arena'ya yoladık test yapılmış herhangi bir sorun ile karşılaşmadıklarını söylediler ve bilgisayarı geri yolladılar ve hata hala aynen devam ediyor Memtest86 ile RAM'leri test ettim 0 hata, Windows bellek tanılama ile RAM'leri test ettim 0 hata, PC'ye belki 20 defa format attım Windows'un orijinal sitesinden, PC'de virüs yok, BIOS güncel optimizie edilmiş varsayılan ayarlarda, sürücüler güncel, Windows güncel her şey güncel ve bu arada bunu yazarken de 2 defa siyah ekran hatası aldım bilgisayarı kırıp çöpe atmak üzereyim. @Recep Baltaş @Ali Güngör
Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.
Not: Radeon Software bildirm veriyor Radeon WattMan hatası ayarları geri yükledi.
DDU ile ekran kartını silip yeniden kurup demeyin yaptım
undervolt yapın demeyin yaptığım gibi sistem çöktü
güç seçeneklerinden hızlı başlatı kapattım

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-11 145643.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-11 145643.png
    169,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Merhaba, sistemim son zamanlarda sürekli siyah ekran hatası verip yeniden başlıyor. Bilgisayarı garantiye göndermiştim 2 ay boyunca garantide kaldı firma bana Arena'ya yoladık test yapılmış herhangi bir sorun ile karşılaşmadıklarını söylediler ve bilgisayarı geri yolladılar ve hata hala aynen devam ediyor Memtest86 ile RAM'leri test ettim 0 hata, Windows bellek tanılama ile RAM'leri test ettim 0 hata, PC'ye belki 20 defa format attım Windows'un orijinal sitesinden, PC'de virüs yok, BIOS güncel optimizie edilmiş varsayılan ayarlarda, sürücüler güncel, Windows güncel her şey güncel ve bu arada bunu yazarken de 2 defa siyah ekran hatası aldım bilgisayarı kırıp çöpe atmak üzereyim. @Recep Baltaş @Ali Güngör
Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.
Not: Radeon Software bildirm veriyor Radeon WattMan hatası ayarları geri yükledi.
@Jarex

Başka güç kaynağı kullanarak test etme şansınız var mı ?
Biraz zor
Emin ol internetteki bütün rehberleri izledim yaptım ama düzelmedi
Ekran kartı voltajını arttırıp çekirdek hızını düşürmeyi deneyin. Ancak çok arttırmayın. Yanlışlıkla kartı yakabilirsiniz.
RX580 undervolt rehberine bakarak yaptım olmadı yine aynı hata
Benim bildiğim WattMan hatasının nedeni PSU'nun yetmemesi ve kalitesi neden oluyor arızalı ise de mümkün.
Benim psu aerocool cylon 500w bu arada sistemi teknobiyotikten almıştım v3.5 killer
Sorunun kesin çözümü var denilemez ancak çözmesi muhtemel işlemler var. Undervolt yapmak, WHQL onaylı driverlar kullanmak gibi.
whql driver yüklü undervolt yaptım sorun düzelmedi

Geri
Yukarı