RadeonBoost.kext nasıl kurulur?

Bu sabah bilgisayarıma macOS Big Sur kurdum. AppleALC, RTL8111 gibi temel kextleri kurdum fakat sistemin 3D performansının çok düştüğünü gördüm. Araştırmam sonucunda RadeonBoost diye bir kext buldum. Forumlarda bayağı etkili olduğunu yazmışlardı. Fakat birkaç farklı kext yükleme programı denememe rağmen yükleyemedim. Reklam olmazsa linkini bırakıyorum:

Sistem:
  • AMD Ryzen 3 3100
  • Gigabyte B450M-H
  • AMD Radeon RX 570 8 GB (Diğer sitelerde bu karta kurulum yapanlara rastladım.)
  • 16 GB RAM
  • Samsung 970 EVO

Bence radeonboost la uğraşmayın (bende bunun bugundan kart gg)

Dünden sonra Sosyal'e şimdi giriş yaptım. Hemen bakıyorum.
Dene bakalım :)

Son düzenleme:
Dünden sonra Sosyal'e şimdi giriş yaptım. Hemen bakıyorum.
Dene bakalım :)
Bu da işe yaramadı. Geekbench skoru hala aynı seviyede geziyor.
Düzenleme: SMBIOS'u iMac18.3 olarak değiştirdiğim zaman büyük bir performans farkı oldu. Metal skoru istediğim seviyeye ulaştı ama OpenCL bana hala düşük geliyor. Bu puanı arttırmak mümkün mü yoksa artık en iyi seviyesi bu mu?
1620182884912.png

Son düzenleme:
Her SMBIOS sistemine uyumlu olmayabilir. Hatta Apple kendi sürücüleri konusunda sıkıntı çıkarır.
Buraya cevap vermeyi unutmuşum kusura bakmayın. Sistemime en uygun SMBIOS kimlikleri iMac 18.3 ve iMac 15.1 çıktı. 15.1 bir tık daha iyi performans verdiği için onu seçtim. Ayrıca Big Sur'un arayüzü sistem kaynağımı fazla sömürdüğü için Catalina'ya geçtim. Ve RadeonBoost sistemimde bir türlü çalışmadı. Çalıştı diyenler ya yalan söylemiş ya da ben bir türlü beceremedim. Neyse sorun bir nevi çözüldü. Yardımınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı