Radyatör fanları hangi şekilde takılmalı?

Randiri

Yoctopat
Daha fazla  
360mm radyatör taktım kasanın ön tarafına pervaneleri dışarıya takmıştım içeri hava alacak şekilde fakat bu şekilde çok toz birikti radyatör de ve iyi hava girişi olmuyor
Bu pervaneleri radyatörün iç kısmına dışarıdan hava alacak şekilde taksam iyi hava girişi olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önede taksan arkayada taksan fark etmez. Radyatörü soğutsun yeter. Bende arkaya takılı ve acayip tozlanıyor. Tozlanma konusunda yapabileceğin bir şey yok. Maalesef.

Hocam sorunuzu tekrar okudum da resimde çizdiğim şeyi mi soruyorsunuz?
8CED6D02-0FC9-4ACA-BE0E-698954BB907A.jpeg

Eğer bunu soruyorsanız iki durumda da değişen bir şey olmayacaktır.
Edit: telefondan çizdim bakmayın görüntüye:)

Hocam sorunuzu tekrar okudum da resimde çizdiğim şeyi mi soruyorsunuz?Eki Görüntüle 1595662
Eğer bunu soruyorsanız iki durumda da değişen bir şey olmayacaktır.
evet şuanki hali sağdaki çizim çok toz birikiyor ve az hava girişi oluyor gibi fanı içeriye alacağım
ama bazı yerlerde egzoz fan kısmından hava alıp ön taraftaki radyatörden hava çıkışını veriyolar
üstte takmam mümkün değil

Önede taksan arkayada taksan fark etmez. Radyatörü soğutsun yeter. Bende arkaya takılı ve acayip tozlanıyor. Tozlanma konusunda yapabileceğin bir şey yok. Maalesef.
fanlar içeriden hava çekse en azından fanlar daha az tozlanır 6 ayda kalıp gibi toz tutmuş radyatör+pervane

Siz radyatörde çok toz biriktiğinden şikayetçisiniz. Fanları belki etkileyebilir ama radyatör konusunda bir şey değişeceğini düşünmüyorum. Aynı durumda hava akışını da etkileyeceğini düşünmüyorum.

Siz radyatörde çok toz biriktiğinden şikayetçisiniz. Fanları belki etkileyebilir ama radyatör konusunda bir şey değişeceğini düşünmüyorum. Aynı durumda hava akışını da etkileyeceğini düşünmüyorum.
o da var bir de yukarıda bahsettiğim montaj şekli arkadan hava alıp (egzoz fanıyla) ön taraftan çıkışı veriyorlar bunu da yapabilirim - sıcaklıklarda bir fark olur mu

Valla hocam hiç öyle bir şey deneyeni görmedim 😀 kendimce sıcaklığın yükseleceğini düşünüyorum çünkü girmeyen hava nereye çıkacak?
Yıllarca bu şekilde kullandık bir şey diyemeyeceğim.
1670404356138.png

Valla hocam hiç öyle bir şey deneyeni görmedim 😀 kendimce sıcaklığın yükseleceğini düşünüyorum çünkü girmeyen hava nereye çıkacak?
Yıllarca bu şekilde kullandık bir şey diyemeyeceğim. Eki Görüntüle 1595671
alta 2 fan takmış thermaltake level 20 mt argb kasasına takılır mı acaba yer var fakat altta 1 tane o da psunun altında hava giriş/çıkış yeri var

Geri
Yukarı