Radyatör İçin Kasaya Modifiye

Pati Fetisisti

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar, Cooler Master MasterBox Pro 5 kullanıyorum. Kasanın düzenini elimden geldiğince videoya çektim aşağıya koyacağım. Ben bu sisteme sıvı soğutma bağlamak istiyorum ve sormak istediğim birkaç soru var.
1. Kasanın üstü kapalı ben bu kasanın üstünü açabilir veya açtırabilir miyim? Bu tarz işlerle ilgilenenler var mı?
2. Kasanın önünde 360 mm radyatör desteği varmış. Önde 3 adet RGB fan bulunuyor, ben nasıl bir düzen yapıpta estetiğini bozmadan, hangi fan nereye üfleyecek şekilde dizayn edebilirim? Yardımcı olurmusunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

231982.28d54086dc7e9806f6a9994d93ec8589.1600.jpg

231982.87ead49f8c016b4ff12129ab029f1e8a.1600.jpg

Radyatörün fanlarını kasanın içine üfleyecek şekilde yapmış, öndeki fanlar nereye üflüyor onu anlayamadım.

Öndeki iki fan arkasındaki radyatöre üfler alttaki tek fan kasa içine üfler. Attığım resime dikkatli bakarsan alttaki tek fan diğerlerinden biraz ilerde ve önünde HDD kafesi var. Eğer soğutucu 360 MM olsaydı önüne radyatöre geleceğinden o da radyatöre üflerdi.

Öndeki iki fan arkasındaki radyatöre üfler alttaki tek fan kasa içine üfler. Attığım resime dikkatli bakarsan alttaki tek fan diğerlerinden biraz ilerde ve önünde HDD kafesi var. Eğer soğutucu 360 MM olsaydı önüne radyatöre geleceğinden o da radyatöre üflerdi.
Bu şekilde başarılı bir soğutma gerçekleştirebilir mi peki?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı