Radyatör ve kasa için Aura Sync destekli RGB fan tavsiyesi

Bütçe
Önemli değil

Onder90

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 360 mm sıvı soğutucuya 3 adet + kasaya 4 adet olmak üzere 7 adet fan alacağım. Hepsi aynı model olsun istiyorum. Tabii radyatör için statik basınç; kasada kullanılacak fanlar için ise yüksek hava akışı önemli. Her ikisini de sunan kaliteli, Aura Sync destekli, performanslı ve sessiz fanlar arıyorum. Bütçe önemli değil. Yardımcı olabilir misiniz bu konuda?
Yok mu yardımcı olabilecek kimse?

Son düzenleme:
Bu fanların radyatör performansı nasıl peki? Hem kasaya hem radyatöre kullanmak için uygun mu?

Şimdi baktım. 1.6 statik basınç değeri var. Radyatör de iyi performans vermez gibi duruyor.

Bu fanların radyatör performansı nasıl peki? Hem kasaya hem radyatöre kullanmak için uygun mu?

Şimdi baktım. 1.6 statik basınç değeri var. Radyatör de iyi performans vermez gibi duruyor.

Radyatör için uygun olmayabilir evet kasa fani olarak değerleri iyi ama. Hepsi ayni olsun istiyorsan kasaya takacagin fanlar da aşırı ses yapar o yuzden ayırman lazım.

Radyatör için uygun olmayabilir evet kasa fani olarak değerleri iyi ama. Hepsi ayni olsun istiyorsan kasaya takacagin fanlar da aşırı ses yapar o yuzden ayırman lazım.

Evet öyle görünüyor. Ama kasadaki bütün fanlar takım olsun istiyorum. Belki babayiğit bir firma bir fan üretmiştir. Hem CFM hem statik basınç değerini yüksek tutmuştur. Al kasanın her yerine kullan demiştir belli mi olur? Teknolojide her şey mümkün bu devirde :) öyle bir ürün var mı diye kurcalıyorum.

Evet öyle görünüyor. Ama kasadaki bütün fanlar takım olsun istiyorum. Belki babayiğit bir firma bir fan üretmiştir. Hem CFM hem statik basınç değerini yüksek tutmuştur. Al kasanın her yerine kullan demiştir belli mi olur? Teknolojide her şey mümkün bu devirde :) öyle bir ürün var mı diye kurcalıyorum.

Olur ama kafan şişer adamlar bunu da düşünüyor:) hepsinin yeri farklı illa takim yapacağım diyorsan hepsini aynı marka almaya bak derim.

Öyle bir fan bulamadım belki bir tek ML120 ama onun da 1.78 değeri var, radyatör için önermem. Benim tavsiyem adam gibi fanlar alıp etrafına çerçeve almak. Çerçeveden kastım bu. Fan olarak da bu olabilir, 55 CFM ve 2.61MM değerleri var, 22.4 desibel. Dersen ki ben performans istiyorum azıcık ses önemsiz, o zaman bunu alabilirsin, 71 CFM ve 3.94MM değerleri başka yerde bulunmaz, ses olarak da gayet kabul edilebilir 29.7 desibel değerine sahip. Dersen ki gürültülü olması önemli değil ben extreme OC yaparım, o zaman da bunu al derim, 110CFM ve 7.63MM değerlerine sahip ama 43.5 desibel.

Öyle bir fan bulamadım belki bir tek ML120 ama onun da 1.78 değeri var, radyatör için önermem. Benim tavsiyem adam gibi fanlar alıp etrafına çerçeve almak. Çerçeveden kastım bu. Fan olarak da bu olabilir, 55 CFM ve 2.61mm değerleri var, 22.4 desibel. Dersen ki ben performans istiyorum azıcık ses önemsiz, o zaman bunu alabilirsin, 71 CFM ve 3.94mm değerleri başka yerde bulunmaz, ses olarak da gayet kabul edilebilir 29.7 desibel değerine sahip. Dersen ki gürültülü olması önemli değil ben Extreme OC yaparım, o zaman da bunu al derim, 110CFM ve 7.63mm değerlerine sahip ama 43.5 desibel.

Hocam 160-200 TL arası fiyatı var gönderdiğiniz fan çerçevesinin. 7 adet alacağımı düşünürsek sadece çerçeveye o para verilmez :) ki ürün de çok kafama yattı diyemem. Yine de teşekkür ederim cevap için.

Hocam 160-200 TL arası fiyatı var gönderdiğiniz fan çerçevesinin. 7 adet alacağımı düşünürsek sadece çerçeveye o para verilmez :) ki ürün de çok kafama yattı diyemem. Yine de teşekkür ederim cevap için.
Öteki türlü RGB olup da iyi performans fanı olan yok. Şöyle bir ek öneride bulunabilirim, zaten burada asıl konuştuğumuz şey radyatördekilerin performansı, kasada sorun yok. Eğer kasa destekliyorsa radyatöre çift sıra fan takıp push-pull yapabiliriz, o zaman sorun olmaz. Ancak bu durumda fazladan 3 fan alman gerekecek.

Corsair QL 140 derim, kasamda 2 radyatör pull olmak 8 adet var ses konusunda müthiş başarılı hiç tahmin etmiyordum, ses konusunda biraz hassasım rgb de oldukça başarılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı