Radyo ve televizyon programcılığı bölümü nasıldır?

Bu işi rts okumayanlar da yapıyor sıklıkla. Udemy'den öğrenip bile yapabilirsin. Yanlış anlamayın küçümsemiyorum.

Biliyorum küçümsemiyorsun ama ben bu bölümü çok seviyorum bu bölüme ilgim var zaten şu an meslek lisesinde radyo ve televizyon programcılığı bölümünü okuyorum üniversitede ise bu bölümden devam etmek istiyorum ama ailem bu bölümü okumamı istemiyor ailem hep bana radyo ve televizyon programcılığı bölümü güzel değil önü açık değil 2 yıllıktır 2 yıllık üniversite okumaya değmez diyorlar.

Evet yardımcı olur musunuz?

Radyo ve televizyon programcılığı bölümünü seviyorum ama ailem bana radyo TV bölümünü okursam işsiz kalacağımı söylüyorlar bir de radyo ve televizyon programcılığı bölümü 2 yıllık ailem o yüzden de okumamı istemiyor bana 2 yıllık üniversite okuma değmez diyorlar.
Yeditepe'de Radyo TV okumak var, Hakkari üniversitesinde okumak var. Benim yakın tanıdığım bir Twitch yayıncısı Yeditepe Radyo TV mezunu, part time çalışarak (video falan montajlıyor) aylık 8-9 K minimum geliri var. İsmi SineSapiens izlemek istersen. Yani üniversiteden üniversiteye değişir bölümün geleceği olma konusu. Kendisine sorabilirsin istersen Twitch yayınlarında.

Hocam siz bilirsiniz. Hiçbir bölüme kesin iş garantilidir ya da işsizlik garantilidir diyemeyiz. Şu an çoğu bölüm örneğin hukuk bile iş garantili değil.

Yeditepe'de radyo TV okumak var, Hakkari üniversitesinde okumak var. Benim yakın tanıdığım bir Twitch yayıncısı yeditepe radyo TV mezunu, part time çalışarak (video falan montajlıyor) aylık 8-9 k minimum geliri var. İsmi sinesapiens izlemek istersen. Yani üniversiteden üniversiteye değişir bölümün geleceği olma konusu. Kendisine sorabilirsin istersen Twitch yayınlarında.

Bende iyi bir üniversitede okumak istiyorum ama ailem radyo ve televizyon programcılığı bölümü 2 yıllıktır diye okumamı istemiyorlar 2 yıllık üniversite okumaya değmez diyorlar bana sizce ailemin düşüncesi doğru mu?
Hocam siz bilirsiniz. Hiçbir bölüme kesin iş garantilidir ya da işsizlik garantilidir diyemeyiz. Şu an çoğu bölüm örneğin hukuk bile iş garantili değil.

Doğru söylüyorsunuz şu an çoğu bölüm iş garantili değil doktorluk bile garanti değil artık düşünün yani.
Mesela benim okulumdaki radyo ve televizyon programcılığı bölümü öğretmeni Antalya Akdeniz üniversitesinde radyo ve televizyon programcılığı bölümünü okudu şu an okulda öğretmenlik yapıyor ayda 6 bin TL maaş alıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı