Raft oynarken GPU kullanımı %100 oluyor

lakabenes

Centipat
Daha fazla  
Ben normal oyun oynarken hiç ısınmıyor, en fazla 65° görüyor ama Steam'den Raft bile açsam 75° e çıkıp GPU %100 oluyor ve çok ses çıkıyor. Neden?

Ben normal oyun oynarken hiç ısınmıyor, en fazla 65° görüyor ama Steam'den Raft bile açsam 75° e çıkıp GPU %100 oluyor ve çok ses çıkıyor. Neden?
Ekran kartının zaten 100%'de çalışması gerekiyor. Oyunun açık dünyası yüksek GPU belleği kullandığı için ısınıyordur. Gayet normal bir durum. Ben de oyun oynarken normalde 65-70 derece arasında çalışan ekran kartım, Rust oynarken 75 derece oluyor.

Kendin diyorsun ekran kartının %100'ünü kullanıyor diye. Isınması veya fan açması senin bilgisayarın ile alakalı bir sorun değil. Windows Oyun Modu tam ekran bir oyun oynarken sistemin tüm gücünü oyuna yüklemesini sağlar. sende FPS artışı olur ama bilgisayarın ısınır haliye anca bu tip şeyler bilgisayara zarar vermez.

GPU'nun tam performans için %100 kullanılması lazım zaten. Diğer oyun dediğin oyun hangisi bilmiyorum fakat V-Sync açık oynuyor olabilirsin. Ya da belki ekran kartını fazla zorlamayacak LoL gibi bir oyundur.

Geri
Yukarı