GPU kullanımı %100 oluyor

scohtline

Decapat
Daha fazla  
GPU kullanımı %100 oluyor. Ekran kartım yandı sandım ancak sıcaklık 50 60'larda, yani o yandan bir sorun yok. Oyuna girince %100 oluyor kullanım, drop yiyorum ve oyundan atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanımının %100 olması normal bir şey oyunlarda ama drop ve oyundan atması normal değil. İşlemci sıcaklığı ve frekans değerleri nedir? Ekran kartını FurMark vs. testlerine sok.

Belki sistem bileşenlerinizi söylemek istersiniz. Sorunu çözmeye yardımcı olacağına inanıyorum. Hatta belki hangi oyunda bu sorunu yaşadığınızı da söylerseniz kim bilir, bir gizem çözülebilir bu konuda.

100 olması normal. Belki sisteminiz oyunu kaldırmadığı için oyun kasıyor ve atıyordur. Sisteminizi ve oyunu söyler misiniz?

GPU kullanımının %100 olması normal bir şey oyunlarda ama drop ve oyundan atması normal değil.
%100 olması lazım zaten GPU kullanımının.

Aslında bizim yerli teknoloji forumlarında çok dillendirilmese de ekran kartı %100 değerini görüyorsa sorun vardır demektir. Ekran kartlarında %99 = %100 anlamına gelir ama %100'ün kendisi iyiye işaret değil.

Nasıl işlemciyi stres testine sokarsın %100 çalışırken bir iş yapmak istediğinde sistem donar, ağırlaşır GPU için de benzer bir durum var. Bir şekilde %100 kullanılırsa (çok nadir karşılaşılan bir durum olduğundan sebebini bilmiyorum) aynı şekilde donanım strese girdiğinden drop yaratma ve hata verme yapabiliyor.

Aslında bizim yerli teknoloji forumlarında çok dillendirilmese de ekran kartı %100 değerini görüyorsa sorun vardır demektir. Ekran kartlarında %99 = %100 anlamına gelir ama %100'ün kendisi iyiye işaret değil.

Nasıl işlemciyi stres testine sokarsın %100 çalışırken bir iş yapmak istediğinde sistem donar, ağırlaşır GPU için de benzer bir durum var. Bir şekilde %100 kullanılırsa (çok nadir karşılaşılan bir durum olduğundan sebebini bilmiyorum) aynı şekilde donanım strese girdiğinden drop yaratma ve hata verme yapabiliyor.
Benim ekran kartım da ETS 2 oynarken %100 çalışıyor ama herhangi bir sorun yaşamıyorum hocam.

Benim ekran kartım da ETS 2 oynarken %100 çalışıyor ama herhangi bir sorun yaşamıyorum hocam.

Dahili grafiklerde %100 değeri görmek normal işlemciden çalıştığı için ama harici kartlarda o dediğim gibi bir durum var. Aslında gösterge hatası da olabilir ama kaç sene önce okuduğum bir makalede bir kartın %100 çalışmasının normal olmadığı, olması gereken maksimum değerin %99 olmasından bahsediliyordu. Bulsam kaynak diye atardım.

Geri
Yukarı