Ragdoll cinsi kedi nereden sahiplenilir?

Tabii ki ciddiyim. Pet-shop'tan pet-shop'a değişir ama en az garanti vereni bile 1 hafta garanti verecektir. Tabii bazen anlaşmazlıklar yaşanabiliyor o yüzden bilindik bir yerden almak daha mantıklı.

Mesela buna 10 gün garanti vermişler ama hayvan 35. gün ölmüş.

Peki bu hayvanların yaşama ihtimalleri çok mu düşük o yüzden mi böyle bir sistem var?

Peki bu hayvanların yaşama ihtimalleri çok mu düşük o yüzden mi böyle bir sistem var?

Bu hayvanlar doğal seçilimden geçmiyorlar ve bünyeleri, doğal bağışıkları inanılmaz zayıf. Ne hastalığı biter ne de aşıları, genelde millet sevgilisine alıyor ve kısa sürede ölüyor, sokağa atılıyor diye böyle canlı bir pazarı var bunun.

Sokak kedisinde durum farklı işte hayvanların genetiği ve bağışıklığı sağlam anası, babası, atası ayaz yemiş, çöplere girmiş çıkmış vb. bulduğun yavru da doğal seçilimin kazananı oluyor.

Facebook tarzı yerlerde türe göre gruplar oluyor. Oralardan iletişime geçip yavru bulabilirsiniz en iyi yol bu.
Fikrim biraz değişti açıkçası bu hayvanlar bu kadar kolay ölüyorsa hem sahiplendikten sonra ölünce vicdan azabı çekmemek hem de bunların satışlarını azalmakta almamak daha iyi olur.

Fikrim biraz değişti açıkçası bu hayvanlar bu kadar kolay ölüyorsa hem sahiplendikten sonra ölünce vicdan azabı çekmemek hem de bunların satışlarını azalmakta almamak daha iyi olur.

Ben kendi kedimi sokakta buldum daha 2-3 haftalık ve terkedilmişti. Annesini çok aradık bulamadık, biberon ıvır zıvır aldım da öyle büyüttük. Dişi, kısırlaştırmasını yaptırdım ve 1,5 ay sonra 6 yaşına girecek.

Oyunculuk desen var, sevgi desen var, sağlık desen var. Cins kedi bizim tanıdıklar çok aldı affedersin hayvanlar uyuz gibi benimkine kıyasladığımda. Kaç tanesi öldü ya da sahiplerini veterinerle akraba etti. Cins olup da sağlam diyebileceğim bir siyam kedileri var.

Hocam arkadaşın dediği ne bilmiyorum ama sanırım bahsettiği şey petshop ortamında satılan hayvanlar. Kalitesiz yerler pek ilgilenmediği için doğal olarak yavrularda aldıktan sonra ölebiliyor. Bahsettiğim yerler ev ortamında doğan yavrular. Kişiler doğan yavrudan kendisine ayırır geri kalanı satar. Sorun yaşamazsın. He cinsin özel bir hastalığı vardır ömrünü kısaltan onu bilemem.

Hocam arkadaşın dediği ne bilmiyorum ama sanırım bahsettiği şey petshop ortamında satılan hayvanlar. Kalitesiz yerler pek ilgilenmediği için doğal olarak yavrularda aldıktan sonra ölebiliyor. Bahsettiğim yerler ev ortamında doğan yavrular. Kişiler doğan yavrudan kendisine ayırır geri kalanı satar. Sorun yaşamazsın. He cinsin özel bir hastalığı vardır ömrünü kısaltan onu bilemem.

Ev ortamını da tanıdığın bildiğin kişi olacak. Nedir vardır iki tane cins kedisi yavrularını verir. Ama çoğu kişi üretim çiftliği adı altında ahır gibi dolduruyor hayvanları doğru düzgün hareket bile edemiyorlar. Paso ilaç, iğne, çiftleştirme damızlık gibi kullanıyorlar hayvanları.

Ev ortamını da tanıdığın bildiğin kişi olacak. Nedir vardır iki tane cins kedisi yavrularını verir. Ama çoğu kişi üretim çiftliği adı altında ahır gibi dolduruyor hayvanları doğru düzgün hareket bile edemiyorlar. Paso ilaç, iğne, çiftleştirme damızlık gibi kullanıyorlar hayvanları.

Evet hocam maalesef öyle yapanlarda var tabii ki. Ama illa güvenilir kişilerde var. Ufak bir araştırma yaparak sorun yaşama riskini azaltabilir.

Geri
Yukarı