RAID denetleyicisi, driver güncelleme

soyfaz

Femtopat
Arkadaşlar, aygıt yöneticisinde raıd denetleyicisi diye birşey var. bilgisayarım mavi ekran veriyor, donanımlara test yaptım ancak bir sorun bulamadım. sonradan raıd denetleyicisini gördüm, AM4 chipsetini yükledim ancak değişim olmadı, mavi ekran hatasınıda bundan kaynaklandığını düşünüyorum, raıd denetleyicisini nasıl güncellerim?

Bilgisayarın masa üstüyse anakartını, dizüstüyse modelini söyle.

Mavi ekran hatası aldığında minidump dosyası paylâş.

@Bora Dere @Enes3078

Bilgisayarın masaüstüyse anakartını, dizüstüyse modelini söyle.

Mavi ekran hatası aldığında minidump dosyası paylâş.

@Bora Dere @Enes3078

B450M GAMING Gigabyte.
Dosyalar minidump.rar
Mavi ekran sorununa RAID denetleyicisinin sebep olduğunu nereden çıkardınız? Bahsedilen dosyaları paylaşın, bakalım.

Bilmiyorum yani başka bir sorun bulamadım bundan kaynaklanıyor sandım bu sebeble Technopat'a geldim.
Dosyaları yukarıda paylaştım.

ESET'i güncelleyin. Vanguard'ı kaldırın. CD-ROM sürücüsünü güncelleyin, orada takılı bir şey varsa çıkarın. Ayrıca tam emin olamadım ama bellek testi yapsanız iyi olur. Belleklerinizin modelleri nedir?

ESET'i güncelleyin. Vanguard'ı kaldırın. CD-ROM sürücüsünü güncelleyin, orada takılı bir şey varsa çıkarın. Ayrıca tam emin olamadım ama bellek testi yapsanız iyi olur. Belleklerinizin modelleri nedir?

Bellek testi yaptım ancak bir sorun bulamadım.
CD-ROM sürücüm yok PC'ye takılı değil.
Belleklerimin modeli ise G.Skill 3200MHz 8 GB X2.

Bunlar ne gibi sorun teşkil ediyor acaba merakımdan soruyorum DMP dosyalarına hakim olmadığım için bir de verdiğiniz link bozuk sanırım.

Adsız.png

RAID denetleyicisi ne oluyor bir de bunu merak ettim güncelleme istiyor ancak internette bulamadım chipsetleri güncelledim ancak bir çözüm bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı