Raijintek orcus 240 rbv kurulum

umtbra

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, raijintek orcus 240 rbv soğutucu aldım. Kutu içeriğinde 100 ML sıvı var. Bu sıvıyı soğutucuya dolduracak mıyım? Hazır kitler dolu olarak geliyor sanıyordum. Kitapçığında doldur yazmıyor ama görselde dolduruyor. Doldurulacaksa ne kadar doldurmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• IMG_20210311_154436.jpg
    IMG_20210311_154436.jpg
    171,6 KB · Görüntüleme: 34
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izledim ama ne yaptığını anlamadım. Doldurdu mu? Damlattı mı? Doldururmuş gibi mi yaptı çözemedim :)

Videoyu izledim ama ne yaptığını anlamadım. Doldurdu mu? Damlattı mı? Doldururmuş gibi mi yaptı çözemedim :)
Refill diyor zaten sistemde zannedersem sıvı azalırsa diye ekstradan konmuş. Tam emin değilim ama yanlış bilgi vermiyim.

Yanlis bir sey yapmak istemiyorum videolar yeterince acik degil. Aldigim yere sordum ama cevap yazarlarmi bilmiyorum.

Üstteki incelemeyi Türkçe'ye çevirdiğimde şöyle demişler. Bu yazıdan anladığım ilk montajda ihtiyaç olmayıp zamanla sıvı azalması durumunda takviye amaçlı yedekte tutulması gerektiğidir.

"Sızdırmaz halkalı soğutucular bile uzun süreli buharlaşma sayesinde zaman içinde etkinliklerini kaybedebilir. Raijintek'in cevabı, su bloğu ünitesine bir tarafta bir dolgu portsu vermektir ve kullanımı kolay sivri uçlu plastik bir şişede 100 ml ekstra soğutma sıvısı sağlanır. Muhtemelen, doldurma bağlantı noktası üstte olmalıydı, çünkü o zaman sökmeden yeniden doldurabilirsiniz. Su bloğu, bu bağlantı noktasının gerçekten yukarı bakacak şekilde kurulabilir, ancak çoğu için tercih edilen yönelim olması olası değildir."

Üstteki incelemeyi Türkçe'ye çevirdiğimde şöyle demişler. Bu yazıdan anladığım ilk montajda ihtiyaç olmayıp zamanla sıvı azalması durumunda takviye amaçlı yedekte tutulması gerektiğidir.

"Sızdırmaz halkalı soğutucular bile uzun süreli buharlaşma sayesinde zaman içinde etkinliklerini kaybedebilir. Raijintek'in cevabı, su bloğu ünitesine bir tarafta bir dolgu portsu vermektir ve kullanımı kolay sivri uçlu plastik bir şişede 100 ML ekstra soğutma sıvısı sağlanır. Muhtemelen, doldurma bağlantı noktası üstte olmalıydı, çünkü o zaman sökmeden yeniden doldurabilirsiniz. Su bloğu, bu bağlantı noktasının gerçekten yukarı bakacak şekilde kurulabilir, ancak çoğu için tercih edilen yönelim olması olası değildir."

Teşekkür ederim yardimlariniz için. Sivi doldurmadan deneyecegim muhtemelen sorun cikmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı