Raijintek PONOS MS ve Scythe Fuma 2 kasa toplama

ArdaDnz

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X, MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi 5100MHz, GTX 1650

Soğutucu, anakart ya da RAM'e baskı yapar mı, kasa da hava dolaşımı iyi olur mu, parçalar sığar mı kasa içine? Bunları yanıtlarsanız memnun olurum. Eğer uyumsuzluk varsa ya da yakın fiyata benzer ürün önerisi yapabilirsiniz, teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fuma 2'nin güzel tasarım özelliklerinden biri RAM'lere çarpmaması için biraz eğri tasarımlı olması. Doğru yöne doğru montaj yaparsan RAM'lere değmez büyük ihtimal.

Kasa gayet iyi zaten hava akışı olarak, F/P kasalarda en üste oynar.

Zaten bunları @BerkayZ87 ile beraber önerdik. Soğutucu belki bir ihtimal enlemesine zorlar MOSFET soğutuculara yakınlaşırsa, ama onun harici bir potansiyel uyumsuzluk göremedim.

Fuma 2'nin güzel tasarım özelliklerinden biri RAM'lere çarpmaması için biraz eğri tasarımlı olması. Doğru yöne doğru montaj yaparsan RAM'lere değmez büyük ihtimal.

Zaten bunları @BerkayZ87 ile beraber önerdik. Soğutucu belki bir ihtimal enlemesine zorlar MOSFET soğutuculara yakınlaşırsa, ama onun harici bir potansiyel uyumsuzluk göremedim.
Mobilde olduğum için bakması zor oluyor biraz. Pcpartpicker.com sitesinden soğutucuyu ve anakartı seçip o ikiliyi kullanan var mı yok mu diye bakabiliyorsunuz.

Veya Fuma 2 Review'lerine göz gezdirip kullanıldığı anakartlara bakabilirsiniz. Çarpacağını hiç sanmıyorum. SE-207 gibi daha hacimli bir hava soğutmayı kullandım ve herhangi bir donanımıma çarpmadı. Fuma 2 zaten yapısı gereği RAM'lere değmeyen bir soğutucu. RAM tarafına gelen fanın çerçevesi 15mm, aradaki fan ise 25mm.

Son düzenleme:
Bellekler çok yüksek profilli değil. Soğutucunun sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Zaten belleklere temas edecek kadar geniş değiş.
Öneriniz varmı, @Sir Benjamin dostum bu bellekleri önermişti, sizin de bir öneriniz var mı?

Öneriniz varmı, @Sir Benjamin dostum bu bellekleri önermişti, sizin de bir öneriniz var mı?

Daha uygun fiyatlı gördüm, zaten kaliteli RAM'ler. Crucial Ballistix'lerin fiyatları bayağı uçtu. Ama kaliteli RAM'ler tabii.

Evet çok faydanız oldu bana yine oldu çok teşekkür ederim, bu arada bu hdd alınır mı ssd'nin yanında kullanmak istiyorum da sizin de fikrinizi almak isterim açıkçası.
Mobilde olduğum için bakması zor oluyor biraz. Pcpartpicker.com sitesinden soğutucuyu ve anakartı seçip o ikiliyi kullanan var mı yok mu diye bakabiliyorsunuz.

Veya Fuma 2 Review'lerine göz gezdirip kullanıldığı anakartlara bakabilirsiniz. Çarpacağını hiç sanmıyorum. SE-207 gibi daha hacimli bir hava soğutmayı kullandım ve herhangi bir donanımıma çarpmadı. Fuma 2 zaten yapısı gereği RAM'lere değmeyen bir soğutucu. RAM tarafına gelen fanın çerçevesi 15mm, aradaki fan ise 25mm.
Çok teşekkür ederim yine yeniden :)))

@ArdaDnz

WD Blue HDD öneririm Barracuda yerine.

Depolama biriminizi 1 TB Gen4 olarak benzer fiyata yükseltebilirsiniz. Hatta kaçırmayın derim.

Geri
Yukarı