Rainbow Six operatör önerisi

Atakta Zofia ve Maverick öneririm. Maverick bazı haritalarda çok güçlü ama öğrenmen gerekiyor. Reinforceları alttan ve üstten çizgi çekerek tamamen yok edebiliyorsun. Alışması zor biraz Youtube'dan videolara bakabilirsin. Özellikle Club haritasında her raunt Maverick alırım. Üst kattaki 2 yerde de dış duvarlar çok önemli ve genelde elektrik çekiliyor. Duvarları tamamen yıkmasan bile yere yatıp çizgi çekip ayaklarından vurabilirsin. M4 çok güzel silah.
Defansta ise Jager, Alibi ve Mozzie öneririm. Alibi'ın silahı çok hızlı sıkıyor ve headshot oturtabiliyorsan çok güzel. Cihazını doğru kullandığında çok işe yarayabilir. Üçünü de herhangi bir yere atıp klasik roamer oynamayacaksın. En azından 1 taneyi yanında tut. Örneğin adam gördü, diğer odaya kaçıp diğer köşeye hologram at. Ya da pencereleri kırıp hologram at adamlar bir kere sıkınca hologramın yerine geç bu sefer gerçekten vur. Tabi bunlar çok riskli ve her zaman işe yaramayabilir ama hızlı maçta falan eğlenebilirsiniz oldukça. Tabii ki derecelide de işe yarar. Mozzie'nin iki silahı da birbirinden güzel. Ben sadece reload animasyonu için Comando'yu kullanıyorum. Derecelide fazladan 1-2 dron size oyunu kazandırabilir, ama arkadaşlarınla iletişim içinde olman gerek.

Operatörlerin fiyatı çıktığından her yıl sonra 5k düşer. Örneğin şuan 15k olan operatörler 2 yıl önce 25k idi. Yeni sezonda gelecek operatörler de 1 sene sonra 20k olacak.
Mozzie benim de hoşuma gidiyor evet özellikle droneları rakiplerin koyacağı şekilde konuşlandırıyorum bazen. İçinde bulunduğum odanın koridorlarına koyuyorum iki tarafı da görecek şekilde, rakip drone u görse bile derecesiz maçlarda kendilerinin sanıyor ve dibinde geçip gidiyor oynaması gerçekten eğlenceli oluyor basit modlarda. Alibi de ilgimi çekiyor merak ettiğim bir şey var kostüm giydiğin zaman hologramlara geçmiyormuş onlar standart halinde kalıyormuş. Halen öyle mi? Ve bunun ciddi boyutlarda bir dezavantajı var mı?
Frost severim. Yavaş sıktığınızı hissettiren bir karakter ancak isabet konusuna gelince, şüpheleriniz kalmıyor. Kullanılır ancak sinsi oynamanız ve rakibin gözünden düşünmeniz lazım. Bu konuda da game sense giriyor işin içine. Rakiplerinizi analiz etmek çok önemli bu oyunda. Zamanla bu kabiliyetinizi geliştirirsiniz. Benim taktiğim, ilk eli deneme eli gibi oynayıp rakiplerimi analiz ediyorum. Eğer çok pushlayarak oynuyorlarsa ikinci el tercihim tuzakçılardan oluyor genelde. Oyunda şu anda en sevdiğim silah T-5 SMG (Lesion, Oryx) Şahsen ben illa bir tuzakçı seçeceksem seçimim Lesion olurdu. Gold ve üzeri ranklarda, öldürmekten çok süründürmek de bir taktik :D Frost aldığınızı görünce, çok temkinli davranıyorlar zaten ancak Lesion alınca gayet rahat oynuyorlar. O rahatlıklarından faydalanarak Gu'ları yolluyorum ben de. Frost mu Lesion mı derseniz, kesinlikle Lesion derdim.
Lesion da hoşuma gidiyor ama çok kullanan var alsam rahat rahat kullanabilir miyim bilmiyorum. Genelde savunmada ya çok hareketli ya da çok durağan oynuyorum mesela vigil ile çok fazla hareket halinde kalıyorum, rakibi görünce pushluyor dengelerini bozmaya çalışıyorum sonra da hem özelliğini hem de hızını kullanarak alan değiştirip başka bir açı kovalıyorum. Mozzie kapkan, jager gibi operatörlerde de belirlediğim bir pozisyondan çıkmıyor ve savunmaya çalışıyorum(bölge kontrolü gibi oyunlarda genelde) . Lesion ile nasıl bir oyun tarzı uygulayabilirim?

Anladığım kadarıyla güçlü silahı olan bir operatör arıyorsun, eğer öyleyse:
Atak: Buck - Zofia
Defans: Ela - Bandit

Hocam oyuna yeni başladım ben de, en çok sevdiğim silah şu anda Frost'unki oldu.

Mozzie benim de hoşuma gidiyor evet özellikle droneları rakiplerin koyacağı şekilde konuşlandırıyorum bazen. İçinde bulunduğum odanın koridorlarına koyuyorum iki tarafı da görecek şekilde, rakip drone u görse bile derecesiz maçlarda kendilerinin sanıyor ve dibinde geçip gidiyor oynaması gerçekten eğlenceli oluyor basit modlarda. Alibi de ilgimi çekiyor merak ettiğim bir şey var kostüm giydiğin zaman hologramlara geçmiyormuş onlar standart halinde kalıyormuş. Halen öyle mi? Ve bunun ciddi boyutlarda bir dezavantajı var mı?

Lesion da hoşuma gidiyor ama çok kullanan var alsam rahat rahat kullanabilir miyim bilmiyorum. Genelde savunmada ya çok hareketli ya da çok durağan oynuyorum mesela vigil ile çok fazla hareket halinde kalıyorum, rakibi görünce pushluyor dengelerini bozmaya çalışıyorum sonra da hem özelliğini hem de hızını kullanarak alan değiştirip başka bir açı kovalıyorum. Mozzie kapkan, jager gibi operatörlerde de belirlediğim bir pozisyondan çıkmıyor ve savunmaya çalışıyorum(bölge kontrolü gibi oyunlarda genelde) . Lesion ile nasıl bir oyun tarzı uygulayabilirim?
Evet üniforma/başlık takarsanız hologramlara gelmiyor. Ama silah eklentilerini takabilirsiniz. Silah skininden emin değilim ama ben skinle oynuyordum.

Lesion ile nasıl bir oyun tarzı uygulayabilirim?

Oyun tarzını bize sorman hata olur. Kendin oynaya oynaya stratejiler geliştireceksin ancak örnek vermek gerekirse anchoring yapabilirsin veya roaming yapıp etrafa Gu atarsın. Böylece rakiplerin nereden geldiğini anlayıp flankleyebilirsin kolayca. Lesion ile çok güzel bir avcı rolü oynanabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı