Rainbow Six Siege 10 FPS problemi

İşletim sistemi
Windows 10

d1scovery

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben yaklaşık 7 aydır Rainbow Six Siege oynuyorum ve 60 70 arasında sabit bir FPS alıyordum. 3 gün önce bilgisayarımda hiçbir değişiklik olmamasına rağmen birden sadece Rainbow'da 10 FPS almaya başladım. Lobi dahil. Oyunu ilk açtığımda 60 FPS (3 saniye boyunca), daha sonra aniden 10 FPS'e düşüş yaşanıyor. Diğer oyunlarda bu FPS düşüşünü yaşamadım hepsinde aynı FPS değerini alıyorum. Çok çözüm aradım fakat bulamadım, format attım yine aynısı oldu, Rainbow'u Vulkan modunda açtım yine olmadı. Çözüm bilen varsa lütfen cevaplasın. Oyun gerçekten oynanmayacak dereceye geldi bu FPS'ten dolayı. Şuana kadar denediğim yöntemler
> Format attım
> Vulkan modunda açtım
> Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bıraktım, yönetici olarak çalıştırdım.
Sistem Özelliklerim: NVIDIA GeForce 840M, i7 5500, 8 GB RAM, 1TB HDD, Dell laptop kullanıyorum.

Son düzenleme:
Format attıktan sonra herhangi bir driver güncellemesi yapmadım. Sadece ekran kartı için driver yükledim o kadar. Format atmadan önce tüm driverlarım günceldi. Önerebileceğiniz driver güncelleme programı var mı?

Driver güncelleme programları genelde hatalı yüklüyor. Eski sistemimde Driver Booster kullanıyordum. Ben tavsiye etmiyorum elle yüklemek bence daha sağlıklı.

Rainbow Six Siege son güncellemesinde optimizasyon ağırlıklı güncelleme yapılmıştı. Örnek verecek olursam; 60-65 FPS alırken güncellemeden sonra 75-80 FPS almaya başladım. Öncelik olarak driver kontrol et. Gerekirse tüm driverlarının sürümlerini not al internet üzerinden son sürümleri varsa el ile güncelle. Driver Booster gibi programlar pek düzgün çalışmayabilir. Çalışsa bile pek güvenilir gelmiyor. Driverlarını güncelledikten sonra oyunda herhangi bir kasma olacağını düşünmüyorum. Olursa da tekrardan yaz bir de o zaman bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı