Çözüldü Rainbow Six: Siege açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Merhabalar. Rainbow Six: Siege'i Steam kütüphanemden çalıştırmak istediğimde hiçbir şey olmuyor. Biraz bekliyor sonra ise tekrar "oyna" yazısı çıkıyor. Oyun dosyalarını doğruladım ve 600 MB'lık bir dosyayı yeniden yükledi fakat sorun yine aynı maalesef. Daha dün girdiğim oyuna şu anda girememekteyim. Process Monitor ile LogFile dosyası çıkarttım. Aşağıda linki mevcut.

Sistemimi belirtmem gerekirse:

GTX 1650 Mobile.
i7 9750h.
8 GB (1x8GB) RAM.

Çözüm
Ubisoft üzerinden dosyaları doğruladın mı? Bir de oradan dene belki olur.

Çözdüm! Oyunun dosyasından direkt kısayoldan açmayı denediğimde VCruntime140.dll adlı dosyanın eksik olduğunu fark ettim. Program ekle veya kaldır kısmındaki arama yerine "Visual" yazdım. Sonra en yenisinden başlayarak eskisine doğru tamir ettim. Tamir etmek için üzerine bir kez tıklayıp kaldır seçeneğini seçiyorsunuz. Sonra ise çıkan yerlerde "Tamir" seçeneğini seçiyorsunuz. Yalnız dikkat edin 2011'e kadar bu böyle. 2010'da çat diye siliyor. (Denendi, onaylandı 😀) Bir tanesi diğerlerine göre birkaç saniye uzun sürdü. Eksik olduğunu anladım. Geri yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve çözüldü. Konu memnuniyetle kapanabilir 😊
Merhabalar. Rainbow Six: Siege'i Steam kütüphanemden çalıştırmak istediğimde hiçbir şey olmuyor. Biraz bekliyor sonra ise tekrar "oyna" yazısı çıkıyor. Oyun dosyalarını doğruladım ve 600 MB'lık bir dosyayı yeniden yükledi fakat sorun yine aynı maalesef. Daha dün girdiğim oyuna şu anda girememekteyim. Process Monitor ile LogFile dosyası çıkarttım. Aşağıda linki mevcut.

Sistemimi belirtmem gerekirse:

GTX 1650 Mobile.
i7 9750h.
8 GB (1x8GB) RAM.

Steam üzerinden bilmiyorum ama direk Ubisoft üzerinden gir bende Epic Games'den almıştım Epic'te açılmadı bu yüzden ubisoftan giriyorum.

Ubisoft Connect üzerinden denedim. Yine "Oyna"ya basıyorum. Hiçbir şey olmuyor. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde Rainbow adına hiçbir şey göremiyorum. Bugün de GHUB sorun çıkardı. Onu tam anlamıyla silmek için Revo Uninstaller adlı programı kullandım. Acaba orada mı yanlışlıkla dosya sildi? Bence bir dosya eksik ama hangisi?

@RetroTape
Konu hala güncel. Çözümünüz varsa bekliyorum :)

Son düzenleme:
Ubisoft Connect üzerinden denedim. Yine "oyna"ya basıyorum. Hiçbir şey olmuyor. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde Rainbow adına hiçbir şey göremiyorum. Bugün de G HUB sorun çıkardı. Onu tam anlamıyla silmek için Revo Uninstaller adlı programı kullandım. Acaba orada mı yanlışlıkla dosya sildi? Bence bir dosya eksik ama hangisi?

@RetroTape
Konu hala güncel. Çözümünüz varsa bekliyorum :)

Çözdüm! Oyunun dosyasından direkt kısayoldan açmayı denediğimde VCruntime140.dll adlı dosyanın eksik olduğunu fark ettim. Program ekle veya kaldır kısmındaki arama yerine "Visual" yazdım. Sonra en yenisinden başlayarak eskisine doğru tamir ettim. Tamir etmek için üzerine bir kez tıklayıp kaldır seçeneğini seçiyorsunuz. Sonra ise çıkan yerlerde "Tamir" seçeneğini seçiyorsunuz. Yalnız dikkat edin 2011'e kadar bu böyle. 2010'da çat diye siliyor. (Denendi, onaylandı 😀) Bir tanesi diğerlerine göre birkaç saniye uzun sürdü. Eksik olduğunu anladım. Geri yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve çözüldü. Konu memnuniyetle kapanabilir 😊

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı