Rainbow Six Siege Bağlantı Sorunları

İşletim sistemi
Windows 10

goxostar

Hectopat
Merhaba,
Son 2-3 haftadır R6'de bağlantı sorunları yaşıyorum. Bazen menü yüklenirken sunucuya bağlanamıyor ve oyun içinde rastgele bir zamanda lag girmeye başlıyor. Ping değerlerinde sıkıntı yok yaklaşık 55-70 arası değerlerde geziyor ama lag şöyle 10 saniye aralıkla 2-3 saniye oyun donuyor ve beni geriye atıyor. İnternet servisim superonline ve superonline kullanan diğer 3 arkadaşımda da aynı şekilde geriye atma problemi oluyor arada. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Modem aç kapa yapınca belirli bir süre idare ediyor yaklaşık 30 dakika sonra tekrar bu sorun başlıyor. Mobil veriyi bilgisayara bağlayıp oyuna girince direk hatasız giriyor ama onunla da oynayamıyorum çünkü sabit 110-120 ping veriyor.

Hocam yazdıklarınızın tıpatıp aynısı bende de var. Ben de superonline kullanıyorum. Çözüm bulursanız banada yazar mısınız lütfen. Denemediğim şey kalmadı.

Hocam ben destek ile iletişime geçtim Superonline kullandığımı belirttim bana şöyle bir mail yolladılar: "Verdiğiniz Trace Route sonucunu incelediğimizde bağlantı probleminin Superonline internet firmasının size Public IP vermediğinden kaynaklandığını görmekteyiz. Lütfen Superonline ile iletişime geçip size Public IP sağlamalarını talep ediniz. Bağlantı sorununuz böyle çözülebilir."

Hocam ben destek ile iletişime geçtim Superonline kullandığımı belirttim bana şöyle bir mail yolladılar: "Verdiğiniz Trace Route sonucunu incelediğimizde bağlantı probleminin Superonline internet firmasının size Public IP vermediğinden kaynaklandığını görmekteyiz. Lütfen Superonline ile iletişime geçip size Public IP sağlamalarını talep ediniz. Bağlantı sorununuz böyle çözülebilir."

Hocam iletişime geçtiniz mi superonline ile? Çözdüler mi?

Düzenleme : Superonline'a mail ile şikayet talebi oluşturdum. Beni CGN ip havuzundan çıkartır mısınız? Oyunlarda ve internetimde gecikme yaşıyorum şeklinde. Cevap olarak "Statik IP almadığınız sürece bu duruma herhangi bir müdahalede bulunamadığımızı belirtmek isterim. Bu bilgi sözleşmenizde ''TURKCELL SUPERONLINE, teknik servis ve hizmetlerde teknolojinin getirdiği her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.'' maddesiyle belirtilmiştir." yazdılar. Kendimizi nasıl bir yöntem ile çıkartabiliriz buradan bilemiyorum.

Son düzenleme:

Düzenleme : Superonline'a mail ile şikayet talebi oluşturdum. Beni CGN ip havuzundan çıkartır mısınız? Oyunlarda ve internetimde gecikme yaşıyorum şeklinde. Cevap olarak "Statik IP almadığınız sürece bu duruma herhangi bir müdahalede bulunamadığımızı belirtmek isterim. Bu bilgi sözleşmenizde ''TURKCELL SUPERONLINE, teknik servis ve hizmetlerde teknolojinin getirdiği her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.'' maddesiyle belirtilmiştir." yazdılar. Kendimizi nasıl bir yöntem ile çıkartabiliriz buradan bilemiyorum.
Vodafone internet kullanıyorum ve CGN ip havuzunda değilim. 24 mbps bağlantım var ve ölçümlerde 22 mbps hız alıyorum. Oyun içi PİNG 50-60 arası. Yaklaşık bir haftadır aynı sorunu yaşıyorum. Ve çözüm bulamıyorum.

Şu videoya bir bakın arkadaşlar. Ben netspeed adsl kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoya bir bakın arkadaşlar. Ben netspeed adsl kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler deneyeceğim, sonucu buradan yazarım tekrar
Teşekkürler deneyeceğim, sonucu buradan yazarım tekrar

İşe yaramadı gene birkaç maç sonra lag oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı