Rainbow Six Siege Bağlantı Sorunları

İşletim sistemi
Windows 10

goxostar

Hectopat
Merhaba,
Son 2-3 haftadır R6'de bağlantı sorunları yaşıyorum. Bazen menü yüklenirken sunucuya bağlanamıyor ve oyun içinde rastgele bir zamanda lag girmeye başlıyor. Ping değerlerinde sıkıntı yok yaklaşık 55-70 arası değerlerde geziyor ama lag şöyle 10 saniye aralıkla 2-3 saniye oyun donuyor ve beni geriye atıyor. İnternet servisim superonline ve superonline kullanan diğer 3 arkadaşımda da aynı şekilde geriye atma problemi oluyor arada. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Modem aç kapa yapınca belirli bir süre idare ediyor yaklaşık 30 dakika sonra tekrar bu sorun başlıyor. Mobil veriyi bilgisayara bağlayıp oyuna girince direk hatasız giriyor ama onunla da oynayamıyorum çünkü sabit 110-120 ping veriyor.

Şu videoya bir bakın arkadaşlar. Ben netspeed adsl kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu denedikten sonra sadece ilk oyuna başladığımda, drone gezdirirken 5 sn. sorun yaşadım. Ondan sonra hiç problem yaşamadım. Yaklaşık 10 oyun oynamışımdır. Şimdi bir arkadaşıma daha uyguluyorum bu çözümü. Onun da bilgisini denedikten sonra paylaşacağım.
Bunu denedikten sonra sadece ilk oyuna başladığımda, drone gezdirirken 5 sn. sorun yaşadım. Ondan sonra hiç problem yaşamadım. Yaklaşık 10 oyun oynamışımdır. Şimdi bir arkadaşıma daha uyguluyorum bu çözümü. Onun da bilgisini denedikten sonra paylaşacağım.
Bu yöntem tam olarak ne iş yapıyor anlamadım. Son oynadığım iki oyunu yine takılmalar yüzünden oynayamadım. Arkadaşıma yaptım onun oyunu düzeldi. 4-5 oyun sorunsuz oynadı ve hala oynuyor. Ama bir süre sonra benim oyunum takılmaya başladı. Son oynadığım oyunda neredeyse hiç hareket edemedim. Daha önce hiç yaşamadığım bir şey bu.

Son düzenleme:

Bu yöntem tam olarak ne iş yapıyor anlamadım. Son oynadığım iki oyunu yine takılmalar yüzünden oynayamadım. Arkadaşıma yaptım onun oyunu düzeldi. 4-5 oyun sorunsuz oynadı ve hala oynuyor. Ama bir süre sonra benim oyunum takılmaya başladı. Son oynadığım oyunda neredeyse hiç hareket edemedim. Daha önce hiç yaşamadığım bir şey bu.

Bunun çözümü falan yok her şeyi denedim. Modem arayüzünden bile port açtım işe yaramıyor. Şanslıysanız lag girmiyor o kadar.10 maç girmedi diyelim , 11. maç gelip yine sizi buluyor. Sinir etti iyice.

Lag olayını bilemeyeceğim ama girişteki sunucuya bağlanılamıyor yazısının tek çözümü belli bir süre beklemek, daha sonradan oyunun ana menüsüne erişim sağlanabiliyor. Ayrıca, Ubisoft'un Rainbow Six Siege Batı Avrupa sunucularından erişim sağlama esnasında bizim gibi Orta Doğu ülkeleri, oyun esnasında sıkıntı yaşayabiliyor, zaten bizim bölgede hala ne adam akıllı bir sunucuları var bu adamların, ne de Türk operatörleri, önem verilmiyor, hiçbir zaman da dikkate alınmadık.

Son düzenleme:
Benim bir ara düzeliyor gibi oldu rahat 11-12 maç olmadı, az önce yatmadan 1 maç daha atayım dedim gene geldi maalesef. Bu nasıl çözülecek bilmiyorum. Oyunu çok seviyorum ama bir oyun için de abonelik değiştirmeye değer mi bilmiyorum çünkü memnunum Turkcell'den.

Yok mu arkadaş koskoca forumda şu hataya çözüm bulacak bir baba yiğit evladı?

Yeni bir yöntem deniyorum arkadaşlar 1-2 gündür lag sorunu yaşamadım. Sizde deneyip geri dönüş yapar mısınız rica etsem.

1) Windows arama yerine güvenlik duvarı yazıyoruz ve aşağıda ki menüden kare içine aldığım yere tıklıyoruz.

Screenshot_1.jpg

2) Açılan pencereden ayarları değiştir butonuna basıyoruz.

Screenshot_2.jpg

3 ) Düzenleme yetkisi açıldıktan sonra " BattleEye Launcher " ve 2 tane " Rainbow Six " yetkilerini siliyoruz. (Rainbow Six 1 tane de olabilir sizde.)

4 ) Daha sonra başka bir uygulamaya izin ver butonuna tıklıyoruz.

Screenshot_3.jpg

5 ) Ara dedikten sonra R6'in kurulu olduğu klasöre girip resimde ki 3 tane exe dosyasını hem gizli hem de genel olarak 2 yetkiyi de veriyoruz.

Screenshot_4.jpg

6 ) Bu şekilde BattleEye Launcher ve 2 adet Rainbow Six de 2 yetki de tik olacak.

Screenshot_5.jpg

7 ) Tamam tuşuyla kaydedip çıkıyoruz.

Kardeşim olay tamamen internet sağlayıcısı ile ilgili. Ben müşteri hizmetlerini arayıp oyunun portlarını verdim oraya girdiler ve sorun halloldu. Oyun esnasında Turkcell kullanan başka bir arkadaşta lag sorunu başladı bende hiçbir şey yoktu.
Steam'de konuyla ilgili rehber açıp her şeyi detaylıca anlattım, ordan ulaşabilirsiniz kardeşlerim. İyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:
Kardeşim olay tamamen internet sağlayıcısı ile ilgili. Ben müşteri hizmetlerini arayıp oyunun portlarını verdim oraya girdiler ve sorun halloldu. Oyun esnasında Turkcell kullanan başka bir arkadaşta lag sorunu başladı bende hiçbir şey yoktu.
Steam'de konuyla ilgili rehber açıp her şeyi detaylıca anlattım, ordan ulaşabilirsiniz kardeşlerim. İyi forumlar dilerim.
Hocam mümkünse profilinizi verebilir misiniz rehberi inceleyip biz de yapalım

Geri
Yukarı