Rainbow Six: Siege düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Arkadaşlar R6'de düşük FPS fark ettim 50 gibi bir şeydi. Bir baktım bir de ne göreyim 1650 ekran kartım %6 kullanılıyor. İşlemcim I7 9750H ve 8 GB de RAM var. Anlayamadım neden böyle oldu. %6 nedir arkadaş? Chrome'da gezinsem daha çok kullanılır.

Emin misin?

Ben 8 GB RAM ile çatır çatır oynuyorum.
Ekran kartının belleği yeterli olduğu taktirde sistem RAM'inden kısılmaz. Grafik ayarı artışına doğru orantılı olarak ekran kartı bellek kullanımı da artar. Ekran kartınızın belleği az olsaydı oyun RAM'den keseceği için akıcı oynayamazdınız.

Ekran kartının belleği yeterli olduğu taktirde sistem RAM'inden kısılmaz. Grafik ayarı artışına doğru orantılı olarak ekran kartı bellek kullanımı da artar. Ekran kartınızın belleği az olsaydı oyun RAM'den keseceği için akıcı oynayamazdınız.
Öyle mükemmel bir sistemim yok zaten.
RX 470 4 GB ile orta ayarlarda 120 FPS alabiliyorum. Bilgi için sağ ol.

@mustaine bu %6 saniyelik mi oluyor yoksa hep mi bu şekilde %6 kullanılıyor?

Yok hep kullandı. Ama şunu belirtmeliyim ki 4 GB ekran kartı RAM'ini aşmıştım ancak 100mb bile değil. Ondan dolayı olduğunu düşünmüyorum çünkü hep öyle oynuyorum.
r6 de işlemci bugu diye bir şey var, galiba onu yaşıyorsunuz bir araştırın derim ben

Bilgi verebilir misiniz biraz? Ben yine araştırırım ama...

Edit: Baktım ancak %100 kullandığı zaman işlemci bug oluyormuş bende öyle değildi. %20'den azdı işlemci yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı