Rainbow Six Sİege FPS sorunu

Buğra Kum

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar bir gün öncesine kadar Rainbow Six Seige adlı oyunu normal bir şekilde her zamanki FPS'imle oynarken bugün oyunu açtığım FPS'im oyunu oynanamayacak kadar düştüğünü fark etti. Laptop kullanıyorum birçok kez denedim. Ekran kartı sürücüm güncel.

Oyunu açarken MSI Afterburner ve CPU Cores uygulamalarını açarak çalıştırıyorum bunları kapatarak da denedim sorun düzelmedi. Ekran Kartını sıfırladım resetledim düzelmedi. Oyunun dosyalarından GameSettings dosyasından GPUAdapter'ı 1 yaptım olmadı. Bu denemelerimde Laptop hep yüksek performanstaydı ve Radeon yazılımında oyun için atanılan profil de oyleydi ayrıca şarj aleti de takılıydı. Dosyaların bütünlüğünü doğruladım.

Bunlara rağmen sorunum çözülmedi var mıdır yardımcı olacak? Şimdiden teşekkürler. Not: Başka oyunlarda böyle bir problem yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu hakkında kesin fikrim yok ancak aynısı bana CS:GO'da oluyor. Ben de video ayarlarını sıfırlıyorum, ardından ayarları istediğim seviyeye alyorum. Sorun düzeliyor, istersen sende dene.

Aslında bana da oldu tabii oyunu sadece test etmek için indirmiştim. İlk açtığımda FPS beklenen değerlerdeydi daha sonra denediğimde 80 FPS'in üstüne çıkmadı. Bende sorunu çözen şey belgelerimdeki Rainbow Six: Siege klasörünü silmek oldu. Sen de deneyebilirsin ama oyuna girdiğinde ince ayarlarını tekrar yapman gerekebilir.

Gelişmiş güç seçeneklerinde seçili profili "yüksek performans" yapmayı deneyin.

Tam hatırlamıyorum ancak güç veya oyun ayarlarındaki bir yan menüde "varsayılan grafik adaptörü" seçeneği olmalı onu entegre değilde dedicated karta yönlendirmeye çalışın.

Laptop'unu ne kadar süredir kullanıyorsun? Laptopta oyun oynamak eziyettir bunu tecrübe etmiş biri olarak sunları söyleyebilirim. Görece eski bir cihazın var ise, bir süre sonra ısınma problemleri başlıyor ve bu da sistemi çok fazla yoruyor, hele ki günümüz ince kasalarında, ilk zamanlarda GTA 5 60-70 FPS açan laptopum oyunu 5-10 FPS oynatmaya başladı eskidikçe. Ne kadar temizlik ve bakımını yapsam da, Payday 2 gibi düşük bir sistem isteyen oyunu 100 FPS açarken zaman geçtikçe delirten ve hiç geçmeyen droplar takip etti. Yani sistemin düşük değilse muhtemelen sorunun bu ısınma ve eskime sorunudur. Hiçbir zaman bir masaüstü PC yerini alamıyor oyun için.

Laptop'unu ne kadar süredir kullanıyorsun? Laptopta oyun oynamak eziyettir bunu tecrübe etmiş biri olarak sunları söyleyebilirim. Görece eski bir cihazın var ise, bir süre sonra ısınma problemleri başlıyor ve bu da sistemi çok fazla yoruyor, hele ki günümüz ince kasalarında, ilk zamanlarda GTA 5 60-70 FPS açan laptopum oyunu 5-10 FPS oynatmaya başladı eskidikçe. Ne kadar temizlik ve bakımını yapsam da, Payday 2 gibi düşük bir sistem isteyen oyunu 100 FPS açarken zaman geçtikçe delirten ve hiç geçmeyen droplar takip etti. Yani sistemin düşük değilse muhtemelen sorunun bu ısınma ve eskime sorunudur. Hiçbir zaman bir masaüstü PC yerini alamıyor oyun için.
1 yıldır.
Aslında bana da oldu tabii oyunu sadece test etmek için indirmiştim. İlk açtığımda FPS beklenen değerlerdeydi daha sonra denediğimde 80 FPS'in üstüne çıkmadı. Bende sorunu çözen şey belgelerimdeki Rainbow Six: Siege klasörünü silmek oldu. Sen de deneyebilirsin ama oyuna girdiğinde ince ayarlarını tekrar yapman gerekebilir.
Yarın deneyeceğim teşekkürler.
Bu konu hakkında kesin fikrim yok ancak aynısı bana CS:GO'da oluyor. Ben de video ayarlarını sıfırlıyorum, ardından ayarları istediğim seviyeye alyorum. Sorun düzeliyor, istersen sende dene.
Denedim işe yaramadı sanırım bug gibi bir şey oldu çünkü oyunu hangi ayarlara alırsam alayım aynı FPS'i veriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı