Rainbow Six Siege Düşük FPS sorunu

Precth

Kilopat
Daha fazla  
Oyunda bütün ayarlar en düşük de ve anti-aliasing 40'da olmasına rağmen FPS 60-70 civarların da oluyor.
Sistemim;
GTX 1060 3GB
i5-7400
8 GB RAM
Not: Ekran kartı sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Display sekmesindeki Vsync açık mı kapalı mı?
Çözünürlük kaçta?
Ayrıca Benchmark testi yaparak sonuçların görüntüsünü atar mısınız?

Sıcaklık değerleri nasıl? Sıcaklık fpsini etkileyebilir.
Bilgisayarı ilk açtığım da dahi aynı şekilde fps oyun içinde de 60 a çıktığını hiç görmedim genel olarak 50-55 civarlarında
Display sekmesindeki Vsync açık mı kapalı mı?
Çözünürlük kaçta?
Ayrıca Benchmark testi yaparak sonuçların görüntüsünü atar mısınız?
Vsync tamamen kapalı hem config de hem oyun da hem de nvidia ayarlarında, çözünürlük ise 1920x1080. Şaşırtıcı bir şekilde benchmark'a göre şu anda aldığım fpsnin ortalama 2 katını almam gerekiyormuş.
20190610190018_1.jpg

Videodan bakıp ayarlarınızı kontrol eder misiniz ? Config dosyasında maxfps bölümü var geçenlerde benimde başıma gelmişti maxfps i videodaki gibi arttırarak sorunu çözdüm.
Kontrol ettim max fps 0 yazıyor

Edit: Grafik ayarlarıyla oynarken fark ettim oyunun bana önerdiği grafik ayarlarıyla aldığım fps ile benim low ayarlar da aldığım fps aynı.

Casual maç herhangi bir haritada fps info açıkken birkaç SS alabilir misin? Benchmarkdaki ile online maçdaki arasında fark olması çok normal. Olaylar ile online maç arasında da bu fark var. PVP olmadığında FPS gözle görülür biçimde fazla. Onlinedaki düşme sebebi diğer online oyuncular ve bağlantı sanırım. Ayrıca speedtest.net den bir hız testi sonucuna bakmalısın. Böyle bir şey var mı bilmiyorum ama bağlantının kararsızlığından dolayı yavaş fps üretiyor olabilir belki. Sistemine göre 90 ortalama FPS alıyor olabilmen lazım online oyunda.

Bilgisayarı ilk açtığım da dahi aynı şekilde fps oyun içinde de 60 a çıktığını hiç görmedim genel olarak 50-55 civarlarında

Vsync tamamen kapalı hem config de hem oyun da hem de nvidia ayarlarında, çözünürlük ise 1920x1080. Şaşırtıcı bir şekilde benchmark'a göre şu anda aldığım fpsnin ortalama 2 katını almam gerekiyormuş. Eki Görüntüle 402921

Kontrol ettim max fps 0 yazıyor

Edit: Grafik ayarlarıyla oynarken fark ettim oyunun bana önerdiği grafik ayarlarıyla aldığım fps ile benim low ayarlar da aldığım fps aynı.

Max fps 300 yapıp dener misin ? Birde şunu dener misin belki yardımcı olur.

Youtube’da gezinirken Panjno diye bir kanal buldum onun Rainbow six siege fps guide’ını yapınca fpsim minimum 80 civarı oluyor fakat nadiren fps droplanması oluyor bunun bir çözümü var mıdır?
Bir de daha önce dediğim gibi low ayarlarla high ayarlar arasında fps farkı yok hatta high ayarlarda bir tık daha fazla.

Youtube’da gezinirken Panjno diye bir kanal buldum onun Rainbow six siege fps guide’ını yapınca fpsim minimum 80 civarı oluyor fakat nadiren fps droplanması oluyor bunun bir çözümü var mıdır?
Bir de daha önce dediğim gibi low ayarlarla high ayarlar arasında fps farkı yok hatta high ayarlarda bir tık daha fazla.

Panjno iyidir . Genel olarak windows 10 için performans ayarları falanda var onlarada göz gezdirmeni tavsiye ederim.

Max fps 300 yapıp dener misin ? Birde şunu dener misin belki yardımcı olur.

Şu dediğimi denedin mi ? Maxfps 0 bırakma 300 yap .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı