Rainbow Six Siege Kasma Sorunu

Btagamer20

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum ben sistemimi yeni topladım ve rainbow six'i önerilen sistem gereksinimlerinden üstün topladım ama oyunda nadiren de olsa kısa süreli kasma yaşıyorum nedeni nedir ? Oyun ilk inince açtığım zaman kasma yoktu sonra nvdia'nın programından oyunu optimize ete bastım oyun kasılmıaya başlatı sonra tekrar programa gelip optimizeyi iptal ettim şimdi daha az kasılıyor ama kasılıyor yine de nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler. (Technopat cevap verirse çok daha mutlu olacağım).

Son düzenleyen: Moderatör:
Zotac GTX 960 AMP!
İ5 6600
8 GB RAM
Gigabyte H170 Haming 3

Bunlar bugun oynadıgımda hiç kasma olmadı. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birden çok nedeni var:
  • Sistemdeki bir bileşen aşırı ısınıyor ve performans düşürüyor.
    • Çözüm: Sıcaklıkları takip edip ısınan bileşeni bulmak ve toz temizliği, termal macun değişimi yapmak.
  • Sistem sabit disk üzerine kurulu ve oyun ile birlikte arka plan işlemleri diski aşırı meşgul ederek oyun dosyalarının yüklenmesinde gecikme oluşturuyor. Bu da kasma, takılma gibi sorunlara neden oluyor.
    • Çözüm: SSD kullanmak.
  • Oyun orijinal ya da sürücüler güncel değil.
    • Çözüm: Oyunu satın almak ve ekran kartı sürücüsünü son sürüme güncellemek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı