Rainbow Six: Siege oynarken PC kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ardakcbs

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-14600KF 3.50GHz 14 Çekirdek 20MB L3 Önbellek Soket 1700 İşlemci
MSI PRO H610M-E Intel LGA1700 DDR5 5600MHz mATX
MSI GeForce RTX 4070 Ventus 2X 12G OC
Kingston Fury Beast KF560C40BBK2/32 32GB
Kingston KC3000 SKC300
RAM
Kingston Fury Beast KF560C40BBK2/32 32GB DDR5 6000MHz CL40
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 4070 Ventus 2X 12G OC
Anakart
MSI PRO H610M-E Intel LGA1700 DDR5 5600MHz
İşlemci
Intel Core i5-14600KF 3.50GHz
Merhaba yeni bir bilgisayar aldım. Henüz 1 ay olmadı. Dün ilk kez Rainbow Six: Siege oynarken bilgisayarım kendi kendine kapandı ve bilgisayar yeniden başladı. Diğer hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum. CPU kontrol ettim, herhangi bir sorun da yok. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam birkaç tavsiyem var. Olmazsa ben başka bir yol bilmiyorum. Diskinizi taratın, bozuk dosya vb. bir şey var mı diye kontrol edilsin. Oyun dosyalarını taratın belki bir ihtimal(küçük) çakışan dosya olabilir. Bilgisayarı stres testine sokun. Bir de normal sürümde mi oynuyorsunuz Vulkan'da mı?

Hocam birkaç tavsiyem var. Olmazsa ben başka bir yol bilmiyorum. Diskinizi taratın, bozuk dosya vb. bir şey var mı diye kontrol edilsin. Oyun dosyalarını taratın belki bir ihtimal(küçük) çakışan dosya olabilir. Bilgisayarı stres testine sokun. Bir de normal sürümde mi oynuyorsunuz Vulkan'da mı?

Bir de güç kaynağından kaynaklı da olabilir. Başka bir konuda öyle yazmış arkadaş. Yahut ekran kartı.

Bir de oyun içinde aldığınız sıcaklık değerleri nedir?

Bir de güç kaynağından kaynaklı da olabilir. Başka bir konuda öyle yazmış arkadaş. Yahut ekran kartı.

Bir de oyun içinde aldığınız sıcaklık değerleri nedir?
Normal sürümde oynuyordum, vulkan yapmamı önerir misiniz? Diğer tüm önerilerinizi yapıp, güncelleme yapacağım

Normal sürümde oynuyordum, Vulkan yapmamı önerir misiniz? Diğer tüm önerilerinizi yapıp, güncelleme yapacağım.

Vulkan deneme yanılma gibi biraz. Kimi kartlarda FPS arttırıyorken kiminde düşürüyormuş. Bende düşüyor diye normal sürümden oynuyorum. Ama Vulkan'da reflex gibi güzel ayarlar da var cazip gelmiyor değil.

Vulkan deneme yanılma gibi biraz. Kimi kartlarda FPS arttırıyorken kiminde düşürüyormuş. Bende düşüyor diye normal sürümden oynuyorum. Ama Vulkan'da reflex gibi güzel ayarlar da var cazip gelmiyor değil.
Bide öyle deniyim. Birde 2 gün önce ekran kartı güncellemesi gelmiş. Şimdi gördüm. Onunla alakalı olabilir mi

Yeni konular

Geri
Yukarı