Rainbow Six: Siege Windows 10'da kasıyor

Yer
Kayıp Kodlar Okyanusu
Daha fazla  
Elimde normal bir donanıma sahip laptop var. Windows 11 yüklemiştim. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyununu yükledim ve oynuyordum. 70 - 90 FPS arası değerler alıyordum, hiç 60 FPS'in altına düştüğünü görmedim. Windows 11'i sevemediğimden temiz kurulum ile Windows 10 yükledim ve Rainbow Six: Siege'i tekrar indirdim. Oyuna girdim 60 - 70 FPS değerleri almaya başladım, sık sık FPS düşüyordu ve 25 FPS değerleri görüyordu. İşletim sistemi ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu oyunu oynamayı çok seviyorum. Tekrar Windows 11 yüklemek zorunda mıyım, yoksa başka bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu ilk açtığınıda donma normaldir Shader cache, Shadow cahce, sun Shadow cache gibi, dediğimiz olaylar ekran kartına yüklenir sonradan kasma biter ayrıca gerekli yazılımlar yüklümü DirectX, driver vs.

Son düzenleme:
Windows 10 yüklediğinizde bilgisayara tamamen format attınız mı?

Temiz kurulum yaptım yani evet her şey silindi.

Oyunu ilk açtığınıda donma normaldir Shader cache, Shadow cahce, sun Shadow cache gibi, dediğimiz olaylar ekran kartına yüklenir sonradan kasma biter ayrıca gerekli yazılımlar yüklümü DirectX, driver vs.

Evet gerekli yazılımlar yüklü. O zaman 1 hafta boyunca test edeceğim.

Temiz kurulum yaptım yani evet her şey silindi.

Evet gerekli yazılımlar yüklü. O zaman 1 hafta boyunca test edeceğim.

Dostum bu cache dosyaları ekran kartı VRAM oranınıza yük bindirir çoğunlukla VRAM'iniz gerekli oranda yetiyorsa donma yapmaz bu cache dosyaları bazı oyunlarda ana menüde yüklenir 1-2 restart atınca oyun kendine gelir FPS olarak, bazıları da oynayarak yükler. Ben ilk Windows 11 attığımda terrorist hunt da 65-70 arası FPS alıyordum nadiren 90'a çıkıyordu bir iki maç atınca düzelmişti ama takılıyordu.

Dostum bu cache dosyaları ekran kartı VRAM oranınıza yük bindirir çoğunlukla VRAM'iniz gerekli oranda yetiyorsa donma yapmaz bu cache dosyaları bazı oyunlarda ana menüde yüklenir 1-2 restart atınca oyun kendine gelir FPS olarak, bazıları da oynayarak yükler. Ben ilk Windows 11 attığımda terrorist hunt da 65-70 arası FPS alıyordum nadiren 90'a çıkıyordu bir iki maç atınca düzelmişti ama takılıyordu.

Anladım hocam teşekkür ederim cevabınız için.

Geri
Yukarı