Rainbow Six Siege'de nelere dikkat edilmeli?

UserBey

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben Rainbow Six Siege oyununu aldım ve kendimi bu oyunda geliştirmek istiyorum. YouTube'den birkaç video izledim operatörleri öğrenmeye çalışıyorum fakat ekstra olarak öğrenmem gereken neler var? Bilgili bir arkadaş öneri sunarsa sevinirim. :)

Normal chat'i ve voice chat'i kapatmanızı tavsiye ederim. Evet takım oyunu için lazım ama kanser insan çok fazla var. Dikkat dağıtmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Hadi voice chat neyse de normal chat kesinlikle kapatılmalı. Karşı tarafla sohbet etmeye gerek yok. Onun dışında kesinlikle şuna dikkat edin demek zor. Haritayı öğrenin, operatörleri öğrenin falan filan klasik şeyler. Oynadıkça gelişiyorsunuz.

Son düzenleme:
Tamamen pusmak üzerine kurulu bir oyun değil. Ben bir yerde yatıp raundun sonuna kadar elemanların gelmesini beklemezdim. Kendimi uzak bir köşede unutturup tam baskın sırasında tek tek avlıyordum rakiplerimi. Bunu yapman için biraz tecrübe ve hızlı operatörler, uygun silahlar gerekiyor tabii ki. Oynadıkça gelişirsin.

Ses kasmak önemli, acele etmemek önemli. CS:GO gibi koşa koşa adam vurabileceğin bir oyun değil. Operatörlerin kendine has özelliklerini kendi lehine ve oyun stiline uyarlaman gerekiyor.

350 saatte bıraktım ben, boş kitlesi yüzünden. Diamond'a çıkmıştım.

Haritalarda spotları iyi bilmen gerekli. Kimin nereden rushlayacağını bilmen gerekli.
Arkadaşlarının operatörlerinin yanında ne alacağını bilmen gerekli. Örneğin karşıda reinforcelara elektrik veren reis varsa thatcher+thermite ya da thatcher+hibana yapman gerekli.
Aim konusunda adamların kafasına tutmaya çalış. Silah sekmelerine alışmaya çalış. İlk başlarda hafif makineliler ile oynamaya başla. Sonrasında Fuze'un AK'si gibi silahlara geçersin çünkü çok fazla sekiyor.

Son olarak defansif mi yoksa ofansif mi oynayacağını seç.
Defansif oynayacaksan saldırı tarafında olsan bile hamlelerini dikkatli yaparsın, drone gönderirsin yavaş oynarsın vb.
Ofansif oynayacaksan defans tarafında base kill atmaya çalışman, binaya giriş noktalarını tutman gerekecek.

Bir de "Training Grounds" dediğimiz bir mod var orada da aimini az çok geliştirebilirsin. Üstelik renown kasıp kozmetik ya da operatör alabilirsin.

Kısacası genel olarak oynayarak alışacağın şeyler. 50 seviyeye ulaşmadan Newcomer modu altında 3 veya 5 haritada oynuyorsun Newcomer modunu sonuna kadar kullan. Çünkü ilk başlarda normal oyun girersen 12-15 tane harita var hepsine alışman zor olacaktır. Zaten Newcomer modu içerisindeki tüm haritalar normal oyunda var.

Bu arada nickim Ph0enix_Zer0 eklersen beraber gireriz. Beraber girmeyi de isterim açıkçası ben de kendime oyun arkadaşı arıyordum.

Savunmada binanın alakasız yerlerinde bekleyip sonradan çıkıp milleti öldürenlerden veya yine alakasız bir yerde millet içeri girerken vuranlardan nefret ediyorum, öyle şeyler yapmamanızı öneririm. Spawn kill olayı da aşırı sinir bozucu.

Kilit unsur: Sabır! Dikkatli ve yavaş oynaman lazım. Dronlara, kamerala bakman lazım. Etrafını iyi dinlemen, haritayı iyi bilmen lazım. Rakip operatörlere göre düşmanın ne düşündüğünü, nereden gireceklerini tahmin etmen lazım. Operatörleri iyi tanıman; nerede, ne yapabileceklerini bilmen lazım.

Kısaca nişan kabiliyetinden daha çok oyunu okuman lazım. Oyunda 680 saatim var ve platinim.

Tamamen pusmak üzerine kurulu bir oyun bakacağın köşelerin açıklarını + larını eksilerini çok iyi bilmen lazım.

Tamamdır dikkat edeceğim.
Normal chati ve voice Chat'i kapatmanızı tavsiye ederim. Evet takım oyunu için lazım ama kanser insan çok fazla var. Dikkat dağıtmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Hadi voice chat neyse de normal chat kesinlikle kapatılmalı. Karşı tarafla sohbet etmeye gerek yok. Onun dışında kesinlikle şuna dikkat edin demek zor. Haritayı öğrenin, operatörleri öğrenin falan falan klasik şeyler. Oynadıkça gelişiyorsunuz.

Tamamdır kapatıp oynayacağım.
Haritalarda spotları iyi bilmen gerekli. Kimin nereden rushlayacağını bilmen gerekli.
Arkadaşlarının operatörlerinin yanında ne alacağını bilmen gerekli. Örneğin karşıda reinforcelara elektrik veren reis varsa thatcher+thermite ya da thatcher+hibana yapman gerekli.
Aim konusunda adamların kafasına tutmaya çalış. Silah sekmelerine alışmaya çalış. İlk başlarda hafif makineliler ile oynamaya başla. Sonrasında Fuze'un Ak'si gibi silahlara geçersin çünkü çok fazla sekiyor.

Son olarak defansif mi yoksa ofansif mi oynayacağını seç.
Defansif oynayacaksan saldırı tarafında olsan bile hamlelerini dikkatli yaparsın, drone gönderirsin yavaş oynarsın vb.
ofansif oynayacaksan defans tarafında base kill atmaya çalışman, binaya giriş noktalarını tutman gerekecek.

Bir de "training grounds" dediğimiz bir mod var orada da aimini az çok geliştirebilirsin. Üstelik renown kasıp kozmetik ya da operatör alabilirsin.

Kısacası genel olarak oynayarak alışacağın şeyler. 50 seviyeye ulaşmadan newcomer modu altında 3 veya 5 haritada oynuyorsun newcomer modunu sonuna kadar kullan. Çünkü ilk başlarda normal oyun girersen 12-15 tane harita var hepsine alışman zor olacaktır. Zaten newcomer modu içerisindeki tüm haritalar normal oyunda var.

Bu arada nickim PH0ENIX_ZER0 eklersen beraber gireriz. Beraber girmeyi de isterim açıkçası ben de kendime oyun arkadaşı arıyordum.

Önerilerin için teşekkür ederim. Yarın unutmazsam eklerim.
Kilit unsur: Sabır! Dikkatli ve yavaş oynaman lazım. Dronlara, kamerala bakman lazım. Etrafını iyi dinlemen, haritayı iyi bilmen lazım. Rakip operatörlere göre düşmanın ne düşündüğünü, nereden gireceklerini tahmin etmen lazım. Operatörleri iyi tanıman; nerede, ne yapabileceklerini bilmen lazım.

Kısaca nişan kabiliyetinden daha çok oyunu okuman lazım. Oyunda 680 saatim var ve platinim.

Sabır ve ben 2 ayrı şey. Bu oyunda sabretmeyi öğreneceğiz demek ki. Drone ve kameraları kullanmayada başlamam lazım. Operatörleri tam bilmiyorum fakat yavaş yavaş öğreneceğiz.

Geri
Yukarı