RAM 12 GB'a yükseltilmeli mi?

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda birisi anakarta lehimli, diğeri slot şeklinde olmak üzere iki adet 4 GB bellek bulunuyor. Üretici sitesinde bilgisayarım için 12 GB'a çıkartılabileceği yazmış. Aklımda ise değiştirilebilen belleği çıkarıp 8 GB koyarak toplamda 12 GB'a yükseltmek. Ancak aklımda şöyle bir soru var; Ne oyun oynarken ne de tarayıcı kullanırken belleğimin ancak yarısını doldurabiliyorum. Oynadığım en ağır oyunda bile en fazla 4-5 GB doluyor bütün sistem dahilinde. 12 GB RAM'a yükseltmek performans artışına sebep olur mu? Sizce 12 GB yapayım mı belleğimi?

Bilgisayarımda birisi anakarta lehimli, diğeri slot şeklinde olmak üzere iki adet 4 GB bellek bulunuyor. Üretici sitesinde bilgisayarım için 12 GB'a çıkartılabileceği yazmış. Aklımda ise değiştirilebilen belleği çıkarıp 8 GB koyarak toplamda 12 GB'a yükseltmek. Ancak aklımda şöyle bir soru var; Ne oyun oynarken ne de tarayıcı kullanırken belleğimin ancak yarısını doldurabiliyorum. Oynadığım en ağır oyunda bile en fazla 4-5 GB doluyor bütün sistem dahilinde. 12 GB RAM'a yükseltmek performans artışına sebep olur mu? Sizce 12 GB yapayım mı belleğimi?
Hocam imkan varsa yapın. Ama gördüğüm kadarıyla Linux kullanıyorsunuz gerek olmadığını düşünüyorum. Windows olsaydı düşünmeden yapın derdim. Onun dışında 5GB zor çıkıyorsanız gerek yok.

Bilgisayarımda birisi anakarta lehimli, diğeri slot şeklinde olmak üzere iki adet 4 GB bellek bulunuyor. Üretici sitesinde bilgisayarım için 12 GB'a çıkartılabileceği yazmış. Aklımda ise değiştirilebilen belleği çıkarıp 8 GB koyarak toplamda 12 GB'a yükseltmek. Ancak aklımda şöyle bir soru var; ne oyun oynarken ne de tarayıcı kullanırken belleğimin ancak yarısını doldurabiliyorum. Oynadığım en ağır oyunda bile en fazla 4-5 GB doluyor bütün sistem dahilinde. 12 GB RAM'a yükseltmek performans artışına sebep olur mu? Sizce 12 GB yapayım mı belleği mi?

Arkada daha çok sayfa açarsınız ve drop girmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı