RAM 6000 MHz desteklemesine rağmen 4800 MHz kullanabiliyorum

mmustafakbkc

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. G.Skill 64 GB (2*32 GB) Trident Z5 600 MHz RAM kullanmaktayım. Anakartım ASUS proart X670e. İşlemcim Ryzen 9 7950x3D. BIOS ayarlarından RAM hızını yükseltince BIOS süresi 60 saniyeye çıkıyor. Eski haline getirince 12 sn. RAM'leri 6000MHz de kullanmak için ne yapabilirim?

D.O.C.P ayarını aktif ettim. Tanımlı iki profili de denedim. Ayrıca Tweaked değerini denedim sorun çözülmedi. Bilgisayar açılıyor. Ancak 1 dk gibi bir sürede. D.O.C.P'yi disabled yapınca 13 saniyede açılıyor. Çok fazla bilmediğimden manuel olarak da değiştirmek istemedir. BIOS sürümü en son sürüm.

D.O.C.P ayarını aktif ettim. Tanımlı iki profili de denedim. Ayrıca Tweaked değerini denedim sorun çözülmedi. Bilgisayar açılıyor. Ancak 1 dk gibi bir sürede. D.O.C.P'yi disabled yapınca 13 saniyede açılıyor. Çok fazla bilmediğimden manuel olarak da değiştirmek istemedir. BIOS sürümü en son sürüm.
Sürekli olarak mı bu kadar uzun sürede açılıyor? İlk kullanımda, bu normal diye biliyorum. Belki kullandıkça düzelir, belli bir süre bu şekilde deneyimlediniz mi?

İki gündür deneyimliyorum. Sanmi arada mouse imleç takılması oluyor. İşlemci 7950x3D. Max bellek hızı 5200 görünüyor. Anakart Proart X670e 6000MHz destekliyor. Anlam veremedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu dikkatlice izleyip kendi ramlerinize göre ayarlarsanız 6000 mhz de çalıştırabilirsiniz diye düşünüyorum. Ama yinede dikkatli olmak gerekiyor.

Geri
Yukarı