RAM alırken nelere dikkat etmeliyim?

xSloxy

Hectopat
Daha fazla  
4 GB RAM almaya karar verdim fakat hangi marka ya da bilgisayarıma nasıl uyumlu olacağını bilmiyorum. Yardım eder misiniz?

Hocam bilgisayarınızdaki RAM'in aynısını (aynı marka, MHz, CL değerlerini) almanız gerekiyor. Aksi taktirde sıkıntı çılabiliyor RAM'lerde.
Eğer hangisini alacağınızı bilmiyorsanız RAM'inizi ve anakartınızı paylaşabilirsiniz, yardımcı olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız ve işlemciniz nedir? Şu anda halihazırda bir RAM takılı mı bilgisayara?
Onlara nereden bakacağım?

İşlemcim Intel Pentium E6600. Ankartımı bilmiyorum
Hocam bilgisayarınızdaki RAM'in aynısını (aynı marka, MHz, CL değerlerini) almanız gerekiyor. Aksi taktirde sıkıntı çılabiliyor RAM'lerde.
Eğer hangisini alacağınızı bilmiyorsanız RAM'inizi ve anakartınızı paylaşabilirsiniz, yardımcı olurum...

Anakartımı bilmiyorum.

AIDA64 ile bakabilirsiniz.

Fujitsu D3041-A1 anakart adı.
Hocam bilgisayarınızdaki RAM'in aynısını (aynı marka,MHZ,CL değerlerini) almanız gerekiyor.Aksi taktirde sıkıntı çılabiliyor RAM'lerde.
Eğer hangisini alacağınızı bilmiyorsanız RAM'inizi ve anakartınızı paylaşabilirsiniz,yardımcı olurum...
Fujitsu D3041-A1 anakart adı.

Hocam azıcık araştırdım ama RAM bulamadım. Anakartınız RAM seçiyormuş, rastgele DDR3 RAM takılamaz. Moderatör Beyi beklemek en doğrusu. Kaynak= FUJITSU D3041-A1 Anakarta RAM Takviyesi

Anladım.
Hocam azıcık araştırdım ama RAM bulamadım. Anakartınız RAM seçiyormuş, rastgele DDR3 RAM takılamaz. Moderatör Beyi beklemek en doğrusu. Kaynak= FUJITSU D3041-A1 Anakarta RAM Takviyesi

Linke baktım fakat kaldırılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı