RAM arızalı gösteriyor

bayniks

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Corsair dominator Platinum 2*8 3000MHz RAM kullanıyorum Windows RAM test yaptığımda sorun buluyor ama sistemin çalışmasında bu güne kadar bir sorun yaşamadım (6 ay) sizce garantiye göndermeli miyim? Gönder diyen arkadaşlar arızanın ne olduğunu nasıl açıklayacağım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun kodu vs bir şey gösteriyor mu acaba? Veya sorunla ilgili bir açıklama var

Donanımsal sorun bulundu üreticinize başvurun diyor aslında dün yeni aldığım 3200 MHz RAM'ler ile test yaptım onunda raporu var yüklüyorum.
Eklemek istiyorum sistemimde aylardır WattMan arızası alıyorum ekran kartı kaynaklı diye düşündüm RAM'den kaynaklı olabileceği söyleniyor.

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    84,3 KB · Görüntüleme: 34
  • 1.PNG
    1.PNG
    74,9 KB · Görüntüleme: 23
Galiba anladım. Bende 6ay önce sisteme 8 gb ekstra ram takmıştım. Daha sonra Windows sistemde donanımsal farklılık algılandı yedekleme veya geri yükleme önerilir yazısı çıkmıştı. Bunu araştırdığım zaman donanımsaldan ziyade yazılımsal Windows kaynaklı bir sorun olduğuna dair bilgi bulmuştum. 4+8 gb ram ile kullanıyorum 6 aydır cayır cayır valla.
Sende de performans düşüşü vs yaşatmıyorsa problem olacağını sanmıyorum.

Galiba anladım. Bende 6ay önce sisteme 8 gb ekstra ram takmıştım. Daha sonra Windows sistemde donanımsal farklılık algılandı yedekleme veya geri yükleme önerilir yazısı çıkmıştı. Bunu araştırdığım zaman donanımsaldan ziyade yazılımsal Windows kaynaklı bir sorun olduğuna dair bilgi bulmuştum. 4+8 gb ram ile kullanıyorum 6 aydır cayır cayır valla.
Sende de performans düşüşü vs yaşatmıyorsa problem olacağını sanmıyorum.
Anladım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı