RAM artırılırsa FPS düşmesi azalır mı?

RAM yeterli olmazsa RAM'de depolanması gereken bazı veriler öncelik sırasına göre hard diskte sanal bellekte depolanır. HDD RAM kadar hızlı olamadığı için droplar FPS düşmesi yaşanması mümkündür yani sorunun cevabı evet daha yüksek FPS alma ihtimalin yüksek.

Bende CS:GO için yapmayı planlamıştım. 4 GB RAM var bende de ama çok arttırmaz dediler, yapmadım ama şansa benim PC'nin yanısına bunu yapan bir arkadaşım vardı ve CD de 20 FPS arttırmıştı ve RAM her halukarda PC'yi bir tık ta olsa arttırır diye biliyorum.
ve ram yükseltirken şuanda takılan ram in le aynı mhz de olan bi ram alman lağzım yoksa sıkıntı yaşatıyor benim buldğum kaynaklarda genelde öyle birde ssd alırsan çok rahatlarsın ben sadece ssd taktım fps im artmadı fakat fakat açılışlarda hem windowsun açılışı hem oyunların aşırı hızlandı böyle bir iş yapıcaksan hem ram hem de ssd takarsan çok efektif bir iş yapmış olursun bence

Valorant oynarken aşırı şekilde takılmalar, FPS düşmeleri yaşıyorum ama FPS 60-100 arasında.
Sistemimde 4 GB RAM var bunu 8 GB yapmayı düşünüyorum FPS droplar hala olur mu, azalır mı?

Sistemim:
Intel G3250.
4 GB DDR3 RAM
Intel HD grapihs.
Sistemde HDD var.
Sebebi RAM ise azalır. Depolama da olabilir mesela.
500 gb hdd var yaklaşık 400 gb si boş

Geri
Yukarı