RAM arttırmak 10 - 15 FPS fark eder mi?

mu1453

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhaba. benim bir sorum olacak. şu anki kullandığım sistemdeki RAM'leri değiştirsem 10-15 FPS fark eder mi?

Red Dead Redemption 2, GTA V gibi oyunlarda?

sistem:

Ryzen R7 1700
MSI X470 GAMING PRO Carbon AC
G.Skill Ripjaws v 2400 MHz X3 24 GB
ASUS STRIX GTX 1070 OC Edition.

Benim düşündüğüm RX 5700 almaktı ama sadece 10-15 FPS fark ediyor. bu farkı RAM'leri değiştirerek yapabilir miyim?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kaynaklı darboğaz yapan oyunlarda belki daha fazla FPS değeri alabilirsin ama elinde zaten 24GB RAM mevcut. Mhz artınca FPS değeri de yükseliyor ama fiyat farkına değmez bence. Örnek bir video bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM niye 24 GB. Kaç adet RAM taktınız ve kaç GB'lık RAM'ler taktınız?
Bunun haricinde sisteminiz gayet güzel. Kısa vadede değişiklik yapmaya değecek bir parça yok.
Belki işlemci yükseltebilirsiniz.

RAM niye 24 GB. Kaç adet RAM taktınız ve kaç GB'lık RAM'ler taktınız?
Bunun haricinde sisteminiz gayet güzel. Kısa vadede değişiklik yapmaya değecek bir parça yok.
Belki işlemci yükseltebilirsiniz.
8x3 GB kombinasyonunda 2400 MHz'de çalışıyor Gskill ripjaws V

Herkese merhaba. benim bir sorum olacak. şu anki kullandığım sistemdeki RAM'leri değiştirsem 10-15 FPS fark eder mi?

Red Dead Redemption 2, GTA V gibi oyunlarda?

sistem:

Ryzen R7 1700
MSI X470 GAMING PRO Carbon AC
G.Skill Ripjaws v 2400 MHz X3 24 GB
ASUS STRIX GTX 1070 OC Edition.

Benim düşündüğüm RX 5700 almaktı ama sadece 10-15 FPS fark ediyor. bu farkı RAM'leri değiştirerek yapabilir miyim?

@Recep Baltaş @Ali Güngör
O bellekleri X2 olarak kullanırsan Dual Channel olarak çalışır ve performansa 5-10FPS kadar etkisi olur. Bence bu kadarı yeterlidir. Kalan bir slot yedekte bekletilebilir ya da satılabilir.

Dual channel ile 16 GB (2x8GB) iken denediğinizde FPS kıyaslaması yaptınız mı?
RAM MHz hızını artırmayı deneyebilirsin, ancak rehberlerden yardım almanı öneririm. Başarılı bir hız aşırtma için. Fazlalık RAM'i satabilirsin. Böylece hem masraftan kurtulursun, hem de eline para geçer.

O bellekleri X2 olarak kullanırsan Dual Channel olarak çalışır ve performansa 5-10FPS kadar etkisi olur. Bence bu kadarı yeterlidir. Kalan bir slot yedekte bekletilebilir ya da satılabilir.
Peki 1x8 daha ekleyip 32 yapsam olur mu? Ram'i satınca çok değer kaybedecek
Dual channel ile 16 GB (2x8GB) iken denediğinizde FPS kıyaslaması yaptınız mı?
RAM MHz hızını artırmayı deneyebilirsin, ancak rehberlerden yardım almanı öneririm. Başarılı bir hız aşırtma için. Fazlalık RAM'i satabilirsin. Böylece hem masraftan kurtulursun, hem de eline para geçer.
RAM'leri en az kaç mhz yapmam gerekiyor sonra bozulmaz inşallah :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı