RAM Arttırmak Oyunlarda FPS Arttırır mı?

fatiholcay

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:
  • Intel E6550 işlemci
  • GT 420 ekran kartı
  • 2 GB RAM
  • GA-945GCMX-S2 model anakart
  • 230V güç kaynağı

Bu sistem ile CS:GO'da en düşük ayarlar 40-45 FPS bazen 30'larda oynuyorum. Sorum şu; eğer 2 GB'ı 4 GB yaparsam FPS artar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM bu sistem için fps arttırabilir ancak normal seviyede bir sistemde sadece oluşabilecek lagları engelleyeceğini düşünüyorum.

Bu sistem için RAM yerine işlemci veya ekran kartını geliştirmek fps için daha faydalı olacaktır.

Sistem:
  • Intel E6550 işlemci
  • GT 420 ekran kartı
  • 2 GB RAM
  • GA-945GCMX-S2 model anakart
  • 230V güç kaynağı

Bu sistem ile CS:GO'da en düşük ayarlar 40-45 FPS bazen 30'larda oynuyorum. Sorum şu; eğer 2 GB'ı 4 GB yaparsam FPS artar mı?
Çok büyük bir performans artışı bekliyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. 2-3 FPS etkileyebilir ancak. RAM'leri yükseltmek oyundaki anlık takılmaları ve donmaları önler.

Öncelikle bilgisayarınız hurda olmaktan bi adım felan kurtulmuş.
Ram Aşırı Düşük Bir Rakamla Olmak beraberinde ekran kartınızı hurdacıya makul bir fiyata verebilirsiniz. 230W güç kaynağı ile ise mikrodalga çalıştırabilirsiniz. İşlemciniz ise 25 tl.Uzun lafın kısası bilgisayarınız oyun için kullanılabilecek bir bilgisayar değil.

RAM FPS arttirır mi ? Arttıradabilir. Arkadaşlar bir noktayi atlamışsınız. RAM ı tek kanaldan cift kanala çıkartmak islemci performansi büyuk olçüde arttirir. Ama onun disinda RAM yeterli gelirken ve kanal degişikliği olmadan arttirmanin anlami olmaz. Arkadaşın sorusuna gelirsek. RAM in anakartta tek mödül mu ? Yani sadece bir tane RAM mi var ? Eger öyleyse yanina bir tane daha eklemen FPS arttirabilir. Ama ekran kartın da çok zayıf. Eger FPS ni sınırlayan oysa hic bir faydasi olmaz. Sistemin cok eski. Bence buna yatirim yapma. Sıfırdan toplamaya bak derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı