RAM bozuk diye servise gönderilen bilgisayar düzelmedi

Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı RAM bozuk diye servise gönderdim geri gönderdiler halledip test yapmıştım düzelmişti. Ama şimdi bilgisayar CS:GO oynarken birden kapandı ve Power ışığı dışında hiçbir şey açılmıyor. Ekran simsiyah ben bunu servise yollasam iade ederler mj veya 0 cihaz verirler mi? Veya benim sorunum ne bilen var mı bu arada bilgisayar 1 aylık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarımı RAM bozuk diye servise gönderdim geri gönderdiler halledip test yapmıştım düzelmişti. Ama şimdi bilgisayar CS:GO oynarken birden kapandı ve Power ışığı dışında hiçbir şey açılmıyor. Ekran simsiyah ben bunu servise yollasam iade ederler mj veya 0 cihaz verirler mi? Veya benim sorunum ne bilen var mı bu arada bilgisayar 1 aylık.
Marka, model, sistem özellikleri nedir?
Arızası olarak ne söylendi?

Sizin ürününüz zaten ayıplı mal kategorisinde 0 alınan üründe hata olursa ya para iadesi olur ya da ürün değişimi olur sakın tamir ettirmeye falan kalkmayın.

Evet bu benim de başıma gelmişti bilgisayarın Power ışığı haricinde hiçbir şeyi çalışmıyordu. Ben ustaya götürdüğümde bilgisayarın chipseti(adını tam bilmiyorum) değişilmeli olduğunu söyledi ve değiştirdikten(bunu Manuel olarak değiştiremezsin. Değiştire bilmek için farklı aletler kullanıyorlar) sonra düzeldi. Bence 0 cihaz vermezler ama tamiri çok da pahalıya gelmez. Şimdi ki kurla 700-1000 arası para harcamıştım.

Evet bu benim de başıma gelmişti bilgisayarın Power ışığı haricinde hiçbir şeyi çalışmıyordu. Ben ustaya götürdüğümde bilgisayarın chipseti(adını tam bilmiyorum) değişilmeli olduğunu söyledi ve değiştirdikten(bunu Manuel olarak değiştiremezsin. Değiştire bilmek için farklı aletler kullanıyorlar) sonra düzeldi. Bence 0 cihaz vermezler ama tamiri çok da pahalıya gelmez. Şimdi ki kurla 700-1000 arası para harcamıştım.
Değiştire bilmek gibi imkanın varsa değiştir veya teknik servise götür olmuyorsa ustaya götürmek biraz korkulu.

Değiştire bilmek gibi imkanın varsa değiştir veya teknik servise götür olmuyorsa ustaya götürmek biraz korkulu.
Servise gondercem bugün tatil diye açmadilar teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servise göndereceğim bugün tatil diye açmadilar teşekkür ederim.

Evet bu benim de başıma gelmişti bilgisayarın Power ışığı haricinde hiçbir şeyi çalışmıyordu. Ben ustaya götürdüğümde bilgisayarın chipseti(adını tam bilmiyorum) değişilmeli olduğunu söyledi ve değiştirdikten(bunu manuel olarak değiştiremezsin. Değiştire bilmek için farklı aletler kullanıyorlar) sonra düzeldi. Bence 0 cihaz vermezler ama tamiri çok da pahalıya gelmez. Şimdi ki kurla 700-1000 arası para harcamıştım.

0 cihaz vermezler diye bir şey yok vermek zorundalar haklarınızı savunun arkadaşlar 0 alınan cihaz ilk 6 ay içinde herhangi bir arıza çıkarırsa ya para iadesi olur ya da ürünün sıfırıyla değişimi yapmazlarsa THH'ye başvurabilirsin.

0 cihaz vermezler diye bir şey yok vermek zorundalar haklarınızı savunun arkadaşlar 0 alınan cihaz ilk 6 ay içinde herhangi bir arıza çıkarırsa ya para iadesi olur ya da ürünün sıfırıyla değişimi yapmazlarsa THH'ye başvurabilirsin.

Yani bu durumlar daha çok kullanıcı sorumsuzluğu yüzünden oluşuyor. Kullanıcı sorumsuzluğu dedikte yanlış anlamayın bu bir kategori olarak böyle sınıflandırılıyor. Bende şarj aletinin laptopa takılan kısmını adaptörün arkasına soktuğumdan dolayı arıza oluşmuştu. 0 olarak geri vermeselerde teknik serviste bakımını karşılıksız yaptırmaları lazım. Zaten laptop kullanıcı tarafından işlem görülmemiş.

Teşekkürler

Marka, model, sistem özellikleri nedir?
Arızası olarak ne söylendi?
Hp Victus e0052nt
3060 rtx
16 gb ram
Ryzen R7 5800H
Arıza olarak bir şey söylenmedi ram bozuk diye yolladım işlem olarak fan temizliği ve macun yenileme yazıyor ram testi yapınca düzgün gözüküyordu ama servisten geldikten 1 gün sonra cs oynarken kendi kendine kapandı ve power tuşuna bastıktan sonra ekran gelmiyor

Sistem özellikleriniz nedir?
RTX 3060
16 GB Ram
Ryzen R7 5800 H
1 TB SSD

Teşekkürler

Hp Victus e0052nt
3060 rtx
16 gb ram
Ryzen R7 5800H
Arıza olarak bir şey söylenmedi ram bozuk diye yolladım işlem olarak fan temizliği ve macun yenileme yazıyor ram testi yapınca düzgün gözüküyordu ama servisten geldikten 1 gün sonra cs oynarken kendi kendine kapandı ve power tuşuna bastıktan sonra ekran gelmiyor

RTX 3060
16 GB Ram
Ryzen R7 5800 H
1 TB SSD
Ek olarak aldığım ilk günden beri oyundan atıyor hata vermeden ram bozuk diye yolladım geldi ram düzgün gözüküyor ama hala atıyor hatta tam attığında desteğe yazıyordum pc kendi kendine kapandı bidaha da açılmadı ben değişim istesem değiştirirler mi servise yollayacağım

Son düzenleme:
Teşekkürler

HP Victus E0052NT
3060 RTX
16 GB RAM
Ryzen R7 5800H
Arıza olarak bir şey söylenmedi RAM bozuk diye yolladım işlem olarak fan temizliği ve macun yenileme yazıyor RAM testi yapınca düzgün gözüküyordu ama servisten geldikten 1 gün sonra CS oynarken kendi kendine kapandı ve Power tuşuna bastıktan sonra ekran gelmiyor

RTX 3060
16 GB RAM
Ryzen R7 5800 H
1 TB SSD

Ek olarak aldığım ilk günden beri oyundan atıyor hata vermeden RAM bozuk diye yolladım geldi RAM düzgün gözüküyor ama hala atıyor hatta tam attığında desteğe yazıyordum PC kendi kendine kapandı bir daha da açılmadı ben değişim istesem değiştirirler mi servise yollayacağım

Arıza için yine servise gönder. Arızanın 2. Kez olduğunu ilkinde servisin ilgilenmediğini belirt. THH'ye şikayet edeceğini söyle

Yeni konular

Geri
Yukarı