RAM çalışma verileri doğru mu?

spex

Kilopat
Daha fazla  
1668117304151.png

OC yaparak 3400 MHz de çalıştırıyorum RAM'i arkadaşlar kaça kadar çıkar CL değerini kaça kadar düşürebilirim veya diğer değerler sağlıklı mı?

Anakart: X570-P
RAM Crucial Ballistix 32 GB (2x16) 3200MHz DDR4 CL16.

CPU-Z'den anlaşılmaz. AIDA64'ten Sistem Kararlılık ve Cache/Memory testi yap. Gecikmeler 60MS'den düşükse iyi olmuştur, değilse yapmaya gerek yok.

Gecikme kırmızı alanla işaretlenmiş yerde çıkar. Bu testi yaparken herhangi bir program çalışmadığından emin ol. Bütün arkaplan uygulamalarını kapatmalısın.
Adsız.png

CPU-Z'den anlaşılmaz. AIDA64'ten sistem kararlılık ve Cache/Memory testi yap. Gecikmeler 60Ms'den düşükse iyi olmuştur, değilse yapmaya gerek yok.

Gecikme kırmızı alanla işaretlenmiş yerde çıkar. Bu testi yaparken herhangi bir program çalışmadığından emin ol. Bütün arka plan uygulamalarını kapatmalısın.
Eki Görüntüle 1568536

CPU-Z'den anlaşılmaz. AIDA64'ten sistem kararlılık ve Cache/Memory testi yap. Gecikmeler 60Ms'den düşükse iyi olmuştur, değilse yapmaya gerek yok.

Gecikme kırmızı alanla işaretlenmiş yerde çıkar. Bu testi yaparken herhangi bir program çalışmadığından emin ol. Bütün arka plan uygulamalarını kapatmalısın.
Eki Görüntüle 1568536

1668118425109.png

CPU-Z'den anlaşılmaz. AIDA64'ten Sistem Kararlılık ve Cache/Memory testi yap. Gecikmeler 60MS'den düşükse iyi olmuştur, değilse yapmaya gerek yok.

Gecikme kırmızı alanla işaretlenmiş yerde çıkar. Bu testi yaparken herhangi bir program çalışmadığından emin ol. Bütün arkaplan uygulamalarını kapatmalısın.
Eki Görüntüle 1568536
Benim CPU Clock'un 3999 olması normal mi ?

Son düzenleme:
Benim CPU Clock'un 3999 olması normal mi ?
Uygulama o anda hangi clock'ta yakalıyorsa işlemciyi ona göre yapıyor. Normal sıkıntı yok.

Eğer bu testi her şey kapalıyken yaptıysan OC'ye hiç gerek yok stok kullan daha iyi. Yok ben tatmin olmam dersen 3600-3800'leri zorla. Ben sana SS atmak için stok haldeki RAM'leri test attım arkaplanda 4 tane warframe hesabı, photoshop ve preimere açıkken yapmıştım testi.

Boştayken test yaptığımda böyle:
1668121100287.png

Uygulama o anda hangi Clock'ta yakalıyorsa işlemciyi ona göre yapıyor. Normal sıkıntı yok.

Eğer bu testi her şey kapalıyken yaptıysan OC'ye hiç gerek yok stok kullan daha iyi. Yok ben tatmin olmam dersen 3600-3800'leri zorla. Ben sana SS atmak için stok haldeki RAM'leri test attım arka planda 4 tane Warframe hesabı, Photoshop ve preimere açıkken yapmıştım testi.

Boştayken test yaptığımda böyle:
Eki Görüntüle 1568553

Boştayken yapmıştım evet sistemlerimizi yakın olarak gördüm senin latency değerin bu kadar düşükken benim neden bu kadar yüksek acaba.

Geri
Yukarı