RAM CL değeri nasıl öğrenilir?

Berkay Müyesser

Hectopat
Selam herkese ben bilgisayarımın RAM'inin kaç CL olduğunu öğrenmek istiyorum ve benim RAM'im 2666 MHz olması gerekiyor ancak resimde 1333 MHz gördüm kafam karıştı bunlar kaç MHz'de çalışıyor onu da söyleyebilirseniz çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• 1652629799137.png
    1652629799137.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 43
2666MHz CL15 bellek, normal frekansın yarısını gösterir CPU-Z.

Selam herkese ben bilgisayarımın RAM'inin kaç CL olduğunu öğrenmek istiyorum ve benim RAM'im 2666 MHz olması gerekiyor ancak resimde 1333 MHz gördüm kafam karıştı bunlar kaç MHz'de çalışıyor onu da söyleyebilirseniz çok iyi olur.

RAM'ler 2666 MHz'de çalışıyor.

Anakart nedir? Eğer 4 RAM slotu var ise takılabilir, çift kanal için ayrılan yuvalara bu kiti takmanız gerek. Flex channel şeklinde çalışacaktır sistem, 8+8'i Dual ve kalan 8'i de Single olacak şekilde. Uyumsuzluk olacağını sanmıyorum, olursa elinizdekini satarsınız.

Anakart nedir? Eğer 4 RAM slotu var ise takılabilir, çift kanal için ayrılan yuvalara bu kiti takmanız gerek. Flex channel şeklinde çalışacaktır sistem, 8+8'i Dual ve kalan 8'i de Single olacak şekilde. Uyumsuzluk olacağını sanmıyorum, olursa elinizdekini satarsınız.

Anakartım B360M Aorus Gaming 3
4 tane RAM slotu var.
Çift kanal için ayrılan iki slotu nasıl anlayacağım hepsi siyah

@Berkay Müyesser anakartın sitesindeki user manual ile veya elinizde kullanım kitapçığı var ise oradan öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı