Çözüldü RAM D.O.C.P. sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cat.dlx

Centipat
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım bilgisayarım bugün elime ulaştı. Bende Recep abinin "sistem toplama sonrasında ne yapmalı" videosundan öğrendiğim kadarıyla BIOS'tan ayarlarımı yapacaktım RAM MHz'lerim düşüktü ki bu beni şaşırtmamıştı. Çünkü d.o.c.p yi profile 1'e ayarlamamıştım profile 1'e tıklayıp Save&reset e tıkladım bilgisayarım birkaç kez kendini resetledi sonrasında ekran geldi. Tekrar BIOS'a girdim fakat RAM MHz'i bir değişiklik olmamıştı. Advanced settingsde sol üstte yukarıda RAM MHz 3000 yazıyordu mavi bir yazıyla. Ez moda geçtiğim zaman ve Windows'da da RAM MHz hızının yükselmediğini fark ettim ve BIOS'dan çıktıktan sonra ve PC birkaç kez resetlendikten sonra karşıma American Megatrends yazılı bir bölüm açılıyor ve F1 tuşu ile beni tekrar BIOS'a yönlendiriyor. Windows'a geçebilmem için o ekranda bilgisayarımı Power tuşundan kapamam gerekiyor ve ancak öyle Windows'a girebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı