RAM darboğaz yapar mı?

Shinshi

Decapat
Daha fazla  
Anakart
b250m gigabyte
İşlemci
pentium g4600
Merhaba zamanında bir bilgisayar topladım. O zamanlar (GTX 1050 Ti, Intel Pentium G4600, 8 GB tek slot RAM) bu sisteme darboğaz yapmaz diyordular hani yapsa yapsa yüzde 10 filan yapar diyordu bütün YouTube camiası fakat ben sistemi aldığımdan beri ekran kartını tam kullanan bir oyuna giremedim her oyunda en az yüzde 60 civarında bir kayıp var ve acayip çok drop var +++ oyunlarda. Güncel +++lardan bahsetmiyorum 3 4 yıl öncenin oyunlarında bile. BF 1 de bile ekran kartı yüzde 30 filan kullanılıyor. İnternette araştırıyorum bilmediğimden değil darboğaz sadece işlemci yapar filan diyorlar fakat YouTube videolarında böyle değil. Adamlar videolarda Max yüzde 5, 10 darboğaz yiyor hem de benim bir alt sürüm işlemcimle yani efsanevi G4560 ile. Sizce sorun RAM'den kaynaklı olabilir mi Dual channel ve 8 GB diye. Bir 8 GB aynı ürün RAM'den alsam bu darboğaz miktarı en azından biraz iyileşir mi? Pek bir etkisi olmayacaksa hiç almayayım çünkü nereden baksanız 600 700TL çöpe gitmesin. Sizce ne yapmalıyım. Böyle bir sorunu olup çözmüş arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz işlemci + ekran kartı ile olur RAM ile olmaz. Tek slot RAM yerine Dual channel kullanırsan dropların önüne geçebilirsin ve az da olsa FPS artışı yaşarsın.

Hocam uzun yazmışsın okumaya üşendim. Sistemin desteklediği RAM'in çok çok altında frekans veren bir ram alırsan FPS düşmesi olur. RAM'in çift kanal olması da önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı